Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyire fáj egy póknak, ha...

Mennyire fáj egy póknak, ha leszakad egy lába?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert pár napja láttam egy pókot akinek hiányzott két lába és úgy megsajnáltam szegényt.

Aztán meg láttunk egy rém ronda példányt a kertben és az húgom rátett egy papucsot (én mondtam neki, hogy ne bántsa, de hiába) Amikor felemelte látszott, hogy teljesen megnyomorodott szegény, és akkor azt mondtam a húgomnak, hogy most már nyomja össze, hogy ne szenvedjen. Szerintetek szenvedett?

Tudom, hogy közületek még senki se volt pók, szóval ne ilyen válaszokat írjatok, hanem hogy mennyire fejlett például az idegrendszerük?


2010. júl. 5. 21:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%

Nem tudom De Őszintén Szólva remélem...

PókFóbiám van:S

2010. júl. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%
Húgod nyakára tegyél 70-90kg súlyt... majd elgondolkozik, hogy nem kéne az állatokat kínozni! Szerintem igenis minden állatnak fáj! Csak tudod, a halak, rovarok, pókok...stb. Nem tudnak ŰVÖLTENI A FÁJDALOMTÓÓÓL!
2010. júl. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%
igen egy kib.szott pókért gyilkolja le a saját húgát :D te se vagy ám hülye b.zdmeg
2010. júl. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
sztem nem fáj nekik. nem hiszem h a rovaroknak olyan kifejlett az idegpályájuk. de kitudja.
2010. júl. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

Fáj neki, ugyanúgy be van idegezve, mint a mi lábunk. (Vagy legalábbis elég hasonlóan.) Viszont tudtommal nagy tragédia nem történik vele, mert a legtöbb pók vedléskor kipótolja az elvesz(t)ett végtagjait.


Megölni nem kell a húgit (abból nem tanul :-P), de azért alaposan meg kell értetni vele, hogy az állat is (és a növény is!!!) éppen olyan élőlény, mint ő. És kijár nekik az a bánásmód, amit magunknak szeretnénk. (Megenni szabad, indokolatlanul megölni, vagy megkínozni nem.)

2010. júl. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom a tudományos választ, de ha csak arra gondolsz, hogyan vonaglik szegény, amíg el nem pusztul pl. ha irtósprayvel lefújod, hát szerintem, igenis érzi a fájdalmat.

Én sem kínzom őket, pedig rettentően félek tőlük. Amióta láttam a kínszenvedésüket, nem használok sprayt ellenük, inkább megkérem a férjemet, hogy vigye el onnan :-).

2010. júl. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
66%
Most ha belegondolsz akkor a csótányok is elszaporodnak a lakásodba ha nem ölöd meg, jó ez mondjuk hülye példa mert nem sok embernek van na de akkor is. :D
2010. júl. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
9%

én utálom a pókokat,legszívesebben mindegyiket megkínoznám úgy h megdögöljenek, ha meglátok egyet mindig hozom a szokásos szettemet:

-hajlakk

-domestos(fehér)

-porszívó

-gumikesztyű


aztán mindig el is intézem őket:P

2010. júl. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
A pókok a világ leghasznosabb állatai. Ha kipusztúlnának az emberiség nagy bajban lenne.
2010. júl. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
29%
már aki:D én aztán nem:P
2010. júl. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!