Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Más nem aggódik azon, hogy...

Más nem aggódik azon, hogy előbb hal meg, mint az állata vagy állatai?

Figyelt kérdés

32 éves vagyok és van 2 és 1 éves macskám. Most jött egy 4 hónapos kutya.

Ha túl fognak élni engem, azt hiszik, hogy itthagytam őket. Főleg a kutya. Hülyeség ezen aggódni?


2019. ápr. 30. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne azon aggódj, hogy az állataid mit fognak gondolni, hanem, hogy mi lesz velük! Mennek az utcára vagy a dögkútba.
2019. ápr. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Rákos vagy? Ha nem, akkor hülyeség! (Ez az egyetlen olyan -kvázi programozott - betegség, aminek még ma is egy bizonyos, nem pici százalékába sajnos bele lehet halni ma mindenütt a modern világban, kvázi, ha tetszik, ez a modern világ ebola-vírusa.


Bárkit elüthet egy autó, kaphatsz infarktust/agyvérzést, lehetsz rákos, elvihet egy tüdőgyulladás,vagy akár egy influenza, persze, de ezen felesleges parázni…

Én egy gyerek esetében sokkal jobban paráznék. Bár ez olyan dolog, ha rákot kapsz, akkor nem azonnnal halsz meg, vannak heteid, vagy akár hónapjaid, az alatt fel lehet (és ha az embernek van lelkiismerete, nos, akkor bizony fel is kell) készülni, nemcsak az elmúlásra, hanem a hátrahagyottakkal kapcsolatban is...


Azzal meg, hogy mi lesz az utódokkal akkor, ha teszem azt pl. 1. elsétálsz egy építkezés alatt és a 12.emeletről rádesik egy tégla, agyonüt és meghalsz, vagy 2. elgázol a zebrán egy idióta, 3. kapsz egy infarktust és meghalsz... nos, ilyenekkel kapcsolatban meg úgyis tehetetlen az ember (persze, nézz körül a zebrán... ezt lehet mondani és tök jogos! meg egyéb blablák), erre nem tudsz és nem is lehet felkészülni, mert nem lebeghet az embernek minden tette, cselekedete közben az agya előtt az, hogy mindörökre, végérvényesen, egyszer és mindenkorra elmegy erről a világról.

Amúgy normális esetben a te korodban - én is csak 5 évvel vagyok több amúgy - az a normális (bocs a szóismétlésért), hogy TE éled túl, gyászolod meg és részesíted életük végén eutanáziában az általad a kérdésedben megnevezett élőlényeket.

Amúgy norm

2019. ápr. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Nem, mert a rokonaim, közeli barátaim tudják mennyire fontosak nekem és gondoskodnának róluk. Akár úgy, hogy befogadják őket, akár úgy, hogy új, megfelelő gazdát keresnek nekik.

Bár 25 évesen ez a gondolat annyira azért nem foglalkoztat még, és neked sem kellene ilyesmin agyalnod :D

2019. ápr. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azon gondolkodtam már, hogy mi lesz velük. Nem hogy ők mit fognak hinni, hanem hogy ki gondozza majd őket. Olyanok a rokonaim sajnos, hogy az örökségért, a lakásunkért összemarakodnának, de a kutyáimat simán kidobnák az utcára. Szóval bizony illene egy végrendeletet csinálnom, amiben a kutya sorsa biztosítva van, mert ezektől nem számíthatok semmi jóra.
2019. ápr. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Aggódni nem aggódok, de eszembe jutott már.


Nagyon nem kell beszélni róla, mert tudom, hogy a hozzátartozóim nem csak a gyerekemről, hanem a kutyámról is gondoskodnának.

(35 vagyok, 10 éves a kutyám, 6 éves a gyerekem)

2019. ápr. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én betegségtől aggódok vagy maximum autó baleset. De inkább az első. Soha nem voltam teljesen egészséges és azért.
2019. ápr. 30. 11:47
 7/10 anonim ***** válasza:
Én aggódom. Eddig biztos voltam abban, hogy én élek túl (12 éves kutyi, 5 éves papagáj), de egy hete nagyon megingott az egészségem. Azóta eszembe jutott ez a gondolat, főleg hogy a kutyám nagyon nagyon ragaszkodó - és csak hozzám. Meg én sem szeretem őket más gondozására bízni. Pl. nyaralás alatt. Bízom benne hogy még nem nyiffanok ki :D
2019. ápr. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Több fiatal állatot már nrm fogok hozni, az biztos. Kutya is a macskák miatt lett fiatalon hozva. Ismerem őket és a kisebb társukat előbb elfogadják, bátrabbak mellette, mint ha idehozok egy fejlett, akár 7 kg kutyát.
2019. ápr. 30. 12:45
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is szoktam ezen aggódni.Sok állatom van.Vannak felnőtt gyermekeim, szeretik az állatokat, nekik is vannak állataik, de nem szeretnék rájuk ilyen örökséget hagyni.Tudom hogy nagy bajban lennének, hogy tartsák ket tovább, de az biztos hogy utcára , menhelyre nem kerülnének.

De az állataim engem szeretnek, ismernek.Nekik súlyos gond lenne, nem is tudom hogy viselkednének.

Én már 57 vagyok, vannak betegségeim, már nem fogok kölyök állatot tartani.Legfiatalabb kutyám 5 éves, cicám 2 éves.Remélem élek még vagy 15 évet.

2019. ápr. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nincs semmim, már gyerekem se lehet. Nem kár értem, de az állatokat sajnálnám.
2019. ápr. 30. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!