Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról hogy...

Mit gondoltok arról hogy ugyan rohadt drágán de ma már lehet klónoztatni a halott háziállatodat?

Figyelt kérdés
Szerintem olyan szempontból hogy ezzel akarják visszakapni a kutyájukat ez nem valami jó dolog. Viszont a rendőr és segítőkutyák klónozását már jobb dolognak tartom. Nos?

2019. máj. 5. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, 2019 van, senki nem esik hanyatt a klónozástól, kb már mindent lehet ha van rá pénzed.
2019. máj. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet tényleg csinálnak?De gondolom még csak amerikába!Nem?
2019. máj. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy család barátját (kutyus, cicus stb) felesleges klónoztatni, úgysem "őt" kapod vissza. El kell engedni. Sajnos, pedig imádom, szeretem a kutyámat de ez az élet rendje. Egyébként nekem fura lenne, mintha egy kis földönkívüli lenne😄
2019. máj. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
A klónoztatás eleve elrendelten szar dolog, gondolj csak bele. Van egy állatod, tegyük fel 10 éves kutya. Ha ezt a tíz éves kutyát akarod klonoztatni, akkor kivesznek belőle egy szál szőrt, amiben benne van a DNSe. Abban a DNSben már szerepel az is, hogy ez a kutya tíz éves. Tehát ami állatot ebből előállítasz, már egy tíz éve rongálódott genetikai állományból jön létre. #Summasummarum, hamarabb hal meg. Mire jó ez?
2019. máj. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Metionin ***** válasza:
100%

4-nek igaza van, ugyanaz lenne mint a szerencsétlen báránnyal anno. Az új állat már eleve onnan kezdené a biológiai óráját, ahol az elpusztult állat épp tartott. Esetleg ha már születéskor vagy megvásárláskor levennék a klónozni kívánandó egyedektől a testi sejtet, úgy oké de honnan tudják előre hogy igény lesz rá vagy munkakutya esetén hogy beválik-e egyáltalán a kölyök?


A technikai buktatóktól eltekintve én nem venném igénybe akkor sem ha végtelen pénzem lenne. Az új egyed genotípusa és a látható fenotípusa megegyezne a régiével de a személyisége nem. Biztos hogy nem ugyanazt az állatot kapnám vissza, a testi hasonlóság pedig valószínűleg csak fájdalmat okozna lelkileg.

Ez amúgy újabb ok a munkakutyák klónozása ellen is, hiába a megfelelő fizikum ha a kutya szellemi képességei és személyisége ugyanúgy lutri lenne mintha egy teljesen idegen alomból választanának utódokat. Egyszerűen nem érné meg a ráfordított idő, pénz és energia ha a töredékéből lehet új munkakutyákat kinevelni.

2019. máj. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A munkakutyáknál arra gondoltam hogy nagyon sok idő amíg egy kutyáról kiderül hogy egyáltalán alkalmas-e a munkára. Így ezzel a módszerrel már sokkal előbb elkezdhetnék a betanítását, így előbb kezdhetne dolgozni is. (természetesen csak akkortól hogyha már elég idős hozzá,de most úgy állunk hogy egy kutya sokkal előbb eléri ezt a kort mint hogy befejeződne a tanítása.)
2019. máj. 8. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!