Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nálatok is egyre kevesebb a...

Nálatok is egyre kevesebb a fecske, gólya, béka?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt ilyenkor már alig bírtunk biciklizni, mert ott cikáztak közöttünk a fecskék. Egy-egy esős nap után millió egy elütött béka volt az úton, őket sem győztük kerülgetni.

Belőlük egyre kevesebb van, így egyre több rovar.

Mit lehetne tenni ezellen? Hosszú távon nem lesz jó vége :/



2019. máj. 6. 22:29
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem túlzok, ha azt mondom, hogy tavaly nyáron, mikor hazamentem vidékre, egy békát sem láttam. Illetve ősszel csak 3-4 fecske ült a villanyvezetéken, míg régen 20-30 is.
2019. máj. 6. 22:32
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Montrealból jelentem, hogy itt konkrétan nemigen vannak rovarok. Szúnyog, az igen, de ha azt akarod, hogy a konyhakertedben teremjen valami, menj ki egy ecsettel, és szexuáld meg a virágokat személyesen. Galamb meg mókus, az van rengeteg. Más nem nagyon. Errefelé eléggé látszik már a méhpusztulás.
2019. máj. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Egyre kevesebben tartanak disznót, haszonállatot, amin a légylárvák tenyésznek, ezért nincs fecske.


A békákat évekkel ezelőtt elütötték, ezért a gólyák is elmentek tőletek.


Nálunk gólya még sok van.

2019. máj. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Idén a 3 fészekbe nem jöttek meg a fecskéink.:(:(:(
2019. máj. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gólya van, a fecske tényleg rettentően kevés, a "békaszezon" még odébb van.
2019. máj. 7. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A békák a vàrosiasodás miatt tűnnek el.

Tudni kell, hogy a békák ugyanoda járnak vissza szaporodni, ahol ők is születtek. Vidéken ez nagyon látványos tud lenni, nagyszüleim faluja pl régi mocsaras területre épült anno, emiatt mindig is sok volt arra a béka.

Mikor gyerek voltam, ezrével jöttek minden évben, mostanra eltűntek teljesen. Mert a béka nem tudja, hogy nem kéne átmenni az úton, határban kéne maradni, elütik stb. Nagyiméknál is, mostanra elvétve làtni egyet-egyet, harminc év alatt szépen lassan eltűntek.

2019. máj. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gólyát vidéken sokat látok, ahogy fecskét is. Szerintem inkább csak a "nagyvárosok" környékén szembetűnő a fogyatkozásuk. Fészkelőhely semmi, ha találnak is valamit, azt folyamatosan leverik.


Én Budán lakom távolabb a belvárostól, itt sem látok 1 fecskét sem. Denevérek vannak késő délután vagy estefelé, ők szedik össze a rovarokat. De nekik is egyre kevesebb életterük van. Régebben sok "békánk" volt a kertben, ma már csak elvétve làtok. Természetvédelmi területen hallok csak kuruttyolást.


Méhet viszont sokat làtok szerencsére (azaz viszonylag sokat).

2019. máj. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok és MA MEGJÖTTEK A FECSKÉINK!!!:):):)

Igaz, hogy a 3-ól csak 1 család, de már az is valami!

Talán megjön a többi is, reméljük!

A szomszédunkba is! Úgy látszik, együtt voltak valahol.

2019. máj. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi faluban lakunk és tartunk állatokat. Nálunk tengernyi fecske van, és évről-évre több a számuk hála Istennek. Van egy használaton kívüli istállónk, az teljesen az ő birodalmuk. Tele van fészekkel. Ezek füst fecskék. 2-3 éve ránk talált egy molnár fecske pár, és egyszer költött is nálunk. Következő évben újra visszajöttek, de a szarka állandóan leverte a fészket a tojásért, így elhagytak minket sajnos. Tavaly is reménykedtem, és idén is, hogy hátha megtalálnak újra, vettem is műfészket, azt talán nem tudja leverni a szarka. Gólyák is vannak, nem tűntek el.
2019. máj. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!