Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyha alapvetően az állatkert...

Hogyha alapvetően az állatkert ellen vagyok, az segít vagy árt, ha a budapesti állatkertben "örökbefogadok" ott egy állatot?

Figyelt kérdés
Örökbefogadás alatt persze azt értem, hogy pénzzel támogatom az állat ellátását.

2019. jún. 7. 22:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

bírom az ilyen okos embereket... de megindokolni nem fogod tudni a nagy állatkertellenességedet, csak láttad valami gagyi blogon hogy ez így trendi, ugye?

alapállásban természetesen senkinek sem árt, ha támogatod egy állatkert működését, de hogy a te fura logikád szerint árt-e... kérdezd meg a többi kis lököttet, biztos van állatkerteket ellenzők klubja a facebookon. vagy írj a petának, azok az ilyen elborult zöldek, majd ők megmondják neked.

2019. jún. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Aki a mai állatkertek ellen van, az az ott végzett szakmai munka ellen is van... ami nélkül jópár fajjal szegényebb volna már a fauna.
2019. jún. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%
Nem az kérte, hogy bíráljátok, hanem kérdezett valamit. Gondolom nagy értelmiség kell ahoz, hogy normálisan értelmezni lehessen az egész kérdést. Persze könnyebb ítélkezni, mint válaszolni, mivel az előzőhöz nem kell nagyon goldolkozni. Kérdező a válaszom, hogy szerintem igen, ha te állatkert ellenes vagy, és támogatod őket pénzel, akkor tulajdonképpen azt támogatod, hogy ott maradjon az állat az állatkerben. Szóval nem csak hogy ellene vagy, de még adnád is alá a lovat.
2019. jún. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Attól is függ, hogy melyik állatkert. A budapestinek pl nincs szüksége támogatásra. Inkább egy menhelynek adakozz.
2019. jún. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

Én azt javaslom,ha nem értesz egyet az állatkert intézményével,ne támogasd.


Ehelyett ha véded az állatokat,adakozz menhelynek.

2019. jún. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
#3. Komolyan az első 2 válaszolót vádolod ítélkezéssel, amikor a kérdés alapja az ítélkezés?
2019. jún. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
#6 Ez igaz, hogy a válaszok alapvetően is ítélkeznek. Viszont ha nem arra adnak választ, amit kérdezett, akkor nincs értelme ilyen kommentekkel traktálni a kedves kérdezőt. Például ha én megkérdezem, hogy "Milyen motor van a piros traktorban?" Akkor nem azt akarom hallani, hogy "Piros traktor? A kék jobb, a piros semmire nem jó, és értelmetlen", hanem inkább azt, hogy "dízel motor".
2019. jún. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
28%

#7:

Na és minden piszlicsáré dologba belekötni/kötözködni mennyivel is jobb?

2019. jún. 8. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Miben nyilvánul meg az állatkert ellenességed? Ha az is hozzá tartozik, hogy nem mész állatkertbe, mert nem szeretnéd a pénzeddel támogatni őket, akkor eléggé ellentmondásos, ha egy még nagyobb összeget adományozol nekik. Nem tudom, mennyit terveztél adni, de valószínűleg a többszörösét annak az egy darab belépő jegynek, amiből szezonban többszáz fogy náluk naponta. A te döntésed, hogy ellenzed-e az állatkertek létezését, és azt is neked kell mérlegelni, hogy ezzel mennyit tudsz tenni ellenük. De az biztos, hogy ha adományt adsz egy állatkertnek, azzal egyértelműen támogatod, sokkal inkább, mint egy belépőjeggyel. Tehát a gondolatmenet ellentmondásos.
2019. jún. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem megyek állatkertbe egyáltalán, viszont tudom, hogy nem mindenki így gondolkozik, ezért a legtöbb állatkert (főleg a budapesti) továbbra is üzemelni fog. Nem az ottani állatok ellen vagyok, ezért azt szeretném, hogy hamár mindenképp ott laknak, legyen nekik jobb valamennyivel.

Egyébként tudom, hogy ha őket kiengednék a vadonba, kb. egyből elpusztulnának, mert nem fogadná be őket a többi fajtárs, nem találnának táplálékot, stb.

A menhelyes adakozás ötletét pedig köszönöm, nagyon jó gondolat, ez nálam eddig is megvan.

2019. jún. 8. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!