Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen kisállatot ajánlanátok?

Milyen kisállatot ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Életemben először most költöztem panelba, eddig 2 kutyával és 4 cicával éltem, de sajnos ez itt, albérletben nem lehetséges. Nagyon üres így az életem, hogy ha hazaérek, nem vár semmi apróság. 7 órákat dolgozom, így elég sokat vagyok itthon. Milyen állatot ajánlanátok?

2019. jún. 8. 17:12
 1/7 anonim válasza:
46%

Szia!

Hullámos papagáj:

~nagyon szoros lehet a kapcsolatotok, mert ha érzi, hogy törődsz vele, ha hazaérsz, egyből csicsereg, amikor kiengeded egy szobába, egyből a kezedre száll, kezedből eszik, (az én storym: estére nem zártam be soha sem, mindig hagytam, hogy repüljön a szobámba. Egy idő után megszokta, hogy 6kor csörög az ébresztőm. Ő amikor meghallotta az ébredztőm hangját, egyből rám szállt, és elkezdett csipogni a fülembe, hozzám dörgölőzött, gyengén csipkette a ruhámat, hogy keljek fel. Tudom, elég hihetetlen, de ez igaz.)

~Irtózatosan sokat koszol

~Nehéz sajnos megszelídíteni.


Bocsi, nekem csak ebbe az egy állatba van tapasztalatom

2019. jún. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

#1 Papagájt csak párban tartunk, különben agresszív lesz, depressziós, sőt, öncsonkításra is képes! Olvass a témában kérlek!

Kérdező! Nyúl, hörcsög, görény, egér, patkány, hal, teknős, papagájok, mókus, degu, hüllők...elsőként válaszd ki, hogy mi az, ami egyáltalán szimpatikus és szóba jöhet. Olvass utána az állatok igényeinek és eszerint dönts.

2019. jún. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Gyerekkoromban volt egy hullámos papagájom. Mindig nyitva volt a kalitkaajtó szabadon repkedett a lakásban.

Mikor a tv-t néztem a vállamon ült és morzsolgatta a hajamat. Vettem neki egy párt mert járt neki. Utána soha többé nem jött a közelembe.

Ha érzelmi kötödésre vágysz melegvérűt válassz: egeret, tengerimalacot, hörcsögöt. Ha szépségre, nyugalomra vágysz akkor hidegvérűt: terráriumot, alváriumot

2019. jún. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok fontos információt nem írtál le ahhoz, hogy állatot lehessen javasolni. Melyik tetszik? Milyenek a körülmények? Mekkora a hely? Egy szobában aludnál vele? Mennyi pénzt tudnál rászánni? Mennyire tudod elviselni, ha koszt csinál? Stb.


Ha úgy akarsz állatot tartani, hogy az az állatnak is jó legyen, akkor először azt gondold át, hogy mit tudnál biztosítani neki, és ez alapján válassz olyat, ami illik hozzád és tetszik is.

2019. jún. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Papagájt a koszolás miatt nem merek albérletben :/

Első gondolatom nyuszi és süni volt. Sünim még sosem volt. Házinyuszim igen, de kint, kertben, így nem tudom mivel járna lakásban, mennyire "jelentene veszélyt az albira". Nem szeretnék összetűzésbe kerülni a főbérlővel, ha nagyon szagosnak tartaná és itt nem csak az alomra gondolok, mert a házinyuszi ketrecét akármennyit takarítottuk, mindig megvolt az a jellegzetes szag, ami persze kint nem volt gond..

Bár azt olvastam, hogy a törpenyuszi és a süni szinte szagtalan. Valakinek nincs ebben tapasztalat?

2019. jún. 9. 09:43
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja, és a hely. 40nm². Nem feltétlenül gondoltam egy szobában aludni vele. Van nagyméretű ketrecem is és terráriumom is, de persze nagyon jó lenne, ha ki is lehetne engedni.
2019. jún. 9. 09:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem olvass néhány alapinfót minden lehetséges állatról, majd amelyik megtetszik és szóba jöhet azzal kapcsolatban tájékozódj alaposabban :)


Én kisebb emlősök tekintetében tudok segíteni

Nyúl [link]

Vadászgörény [link]

Degu [link]

Csincsilla [link]

Hörcsög [link]

Egér [link]

Patkány [link]

Tengerimalac [link]

2019. jún. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!