Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mikortól számít valaki "kemény...

Mikortól számít valaki "kemény kezűnek" illetve tapasztaltnak?

Figyelt kérdés

Hogyan Vál valaki kemény kezűvé (érsd: határozott stb) és ha van egy kutyája mennyi idő után lesz tapasztalt?

Van egy adott kutya nekünk akit szeretnénk (Dobermann) .

Konkrétan 10éve kis milliószor voltunk Telepen (segíteni, nevelni, sétálni és egyebek) Illetve voltunk kutya iskolába, hogy lássuk miújság, hogy működik (nagyon sok alkalommal és ott is segítettünk) .

Lényegében rengeteg tapasztalatunk van a feleségemmel és a kutya 0-24ben velünk lehetne mert be vihetjük a munkahelyre. A lényeg: egy xy személy mondta hogy nincs elég tapasztalatunk és nem vagy kemény kezűnek... Kérdezem én..miért? Mit kell akkor ahhoz tenni,hogy azok legyünk?


2019. jún. 19. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha van bőven kutyás tapasztalatotok, és általában jól bírtok a kutyákkal, értitek a testbeszédüket, nyugodtan be lehet vállalni egy dobermannt. Fontos, hogy jó tenyésztőtől legyen, ahol a megfelelően kiegyensúlyozott idegrendszert is figyelembe veszik a tenyésztés során. Legyen a szülőknek, felmenőknek lehetőleg német tenyészszemléjük (ZTP)

Kutyasuliba, tréningre mindenképpen célszerű járni vele kicsi kortól.

2019. jún. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jaj én kész vagyok ezektől a dumáktól. Ne vegyél dobit, mert tapasztalt kutyásnak való. Oké, és ha egy labradort veszel először utána már megértél a dobira? Nem!


A kutyasuliban kvázi fogják a kezeteket, segítenek mindenben, ha elakadtok vagy probléma van. Úgyhogy az én véleményem az, hogy kutyasulival nyugodtan.

2019. jún. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sokan azt gondolják, hogy úgy lesz valaki kemény kezű, hogy tart tőle a kutya. Nem.

Kemény kézzel neveled a kutyát, ha sosem engedsz neki, ha azokat a dolgokat, amiket be kell tartania, te betartatod vele, és nincs kivétel. Nem úgy mint a nagymama yorkija, hogy akármit csinálhat. Aki mindent megenged a kutyának, az nem kemény kézzel neveli. Alap szabályokat nyilván tudod, előbb te mész ki az ajtón, azt csinálja amit mondasz neki, nem megy fel az ágyra stb... Illetve aki kizárólag úgy tanítja, hogy jutalomfalatot ad neki, az olyan káros, mintha idomítaná. A kutyát meg kell jutalmazni gyakorlásnál, ha jól csinálja, de ha élesben rosszalkodik, akkor meg kell tapasztalnia, hogy miért ne csinálja. Mondjuk megtanítod neki, hogy üljön, és megdicséred. De ha valahol rosszul csinálja, akkor nem fogja tudni, hogy rossz, és rászokik. Ezért kell tudni fegyelmezni a kutyát

2019. jún. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!