Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatkertek szerintetek is...

Az állatkertek szerintetek is alapvetően szomorú helyek?

Figyelt kérdés
2019. júl. 1. 13:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
Igen, szerintem azok!
2019. júl. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%

Fajvédelmi szempontból van értelmük. De alapvetően szerintem is szomorú, nem is látogatom őket.

Ahol eddig voltam, mindig borzasztóan kicsi helyeken voltak és sokszor nem a fajnak megfelelő körülmények között. Az etetés sem mindig a legjobb.

Ha megfelelő nagyságú helyen lennének, már egy fokkal jobb lenne. De gondolom több pénz lenne és a látogatóknak nem tetszene, ha nem lehetne olyan közelről nézni őket..

2019. júl. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Attól függ, melyik állatkert. Szerintem a nyíregyházi tök jó.
2019. júl. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
27%
Igen...kis helyen is vannak az állatok, némelyik nagyon vékony, van amelyiket pedig túl etetik.
2019. júl. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem az a szomorú, amit az emberiség tett a Földdel. Egyébként lehetne emelni az állatkertek hasznosságán is, pl. prospektusokkal, vagy tájékoztató anyagokkal azzal kapcsolatban, hogy mit tehet az egyén a környezetvédelem érdekében. Lehetne ezen belül gyűjtést szervezni különböző környezetvédelmi akciókhoz, pl. folyók tisztítása, megújuló energián alapuló erőművek telepítése, stb.
2019. júl. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
33%

3# a Nyíregyháziban is rengeteg vadállat él zsebkendőnyi területen.:( Emlékszem amikor legutóbb ott jártam, a páva kitàrta a tollait. Felakadt a kifutóban, nem volt akkora helye sem, hogy elférjen.

De több ilyennel találkoztunk.

Országos szinten jók, de náluk is van mibe belekötni.

Asszem fókashow is van náluk.. Nem épp a legàllatbaràtabb ilyen programokat csinálni szerintem. :(

2019. júl. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

Hát azért sok vadállat meg se mozdulna a szabadban, ha valaki odahordaná neki a kaját. Az oroszlán pl. fel se kelne az árnyékból. Spórolnak az energiájukkal.

Egy gepárdnak pl. csak korlátozott számú próbálkozása van a gazella elkapására, ha az utolsóra sem sikerül elkapnia, kifogy a naftából, és éhen hal. Kiéhezve ugyanis nem tud 120-szal száguldani. A madárnak is korlátozott számú felrepülése van. Ezért lépked inkább félre a galamb az utcán az emberek elől, felrepülés helyett.

A szabadon élő állat sem futkos ok nélkül össze-vissza, nagyon is meggondolja, mikor mozog. Csak akkor fut, ha kergetik, vagy ha élelmet vagy párt keres. Kivéve a vándorló állatok. De ők is csak akkor tudnak útra kelni, ha kellően felhizlalták magukat előtte.

Nem biztos, hogy egy állatnak egy állatkertben rosszabb dolga van.

2019. júl. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

7-eshez:


Egy állat életkora fogságban 30%-kal is megnő, pont emiatt, mert nincs semmire sem gondja. Persze nem a minimumot kéne tartani terület szempontjából.


Meg kicsit el kéne szakadni a "ketrec (ami kifutó amúgy) = börtön" illúziójából.

2019. júl. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

Teljesen igaza van a 7-esnek. Itt amúgy egyébként mindenki szakértő, hogy ennyire vágja, hogy mit hogyan kéne csinálnia egy állatkertnek?

Persze igen, vannak gàz helyek, sokszor megfelelő engedélyeik sincsenek. De ezt alapvetően ráhúzni az összes állatkertre elég durva. Nem kell mindenféle hippi liget- meg állatvédő meg egyéb konteónak bedőlni, a hivatalosan működő zooknak (Bp, Nyíregyháza stb) nagyon szigorú feltételeket kell teljesíteni és rendszeresen ellenőrzik is őket.

2019. júl. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%

"Nem biztos, hogy egy állatnak egy állatkertben rosszabb dolga van."


Ja. Sok embernek a börtönben különb élete van, mint odaki..

2019. júl. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!