Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutya-macska barátság? (Történ...

Kutya-macska barátság? (Történet a leírásban. )

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves kutyusunk, és most 1 hete befogadtunk egy kiscicát. Először mind a ketten féltek egy kicsit a másiktól (cica fújt ha kicsitt közelebb volt a kutyus, a kutya meg nem nagyon mert elmenni mellette emiatt),de a cica kb. 3 nap után megbékélt a kutyussal, most meg már egyáltalán nem zavarja, azt nem érti még amikor a kutyus játszik és hirtelen mozdul egyet. A kutyuson viszont úgy látom, hogy kicsit fél még a cicától, de néha nem zavarja. (Kétszer előfordult nap közben, hogy egy ágyban kis kifli nagy kifliben aludtak).

Az lenne a kérdés lényege, hogy a kutyus x idő eltelte után lehet, hogy megbékél teljesen az új lakótárssal?

Nem hagyjuk őket egy térben amikor nem vagyunk itthon, amíg vannak ilyen nézet eltéréseik.

Várom a tippeket, tanácsokat, történeteket :)

Előre is köszönöm :)



2019. júl. 7. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Valaha szobakutya, a gazdája halála utána kivert utcai, finom lelkű, törékeny szuka Szutyok kutya mára nálam főmacska tulajdonos. 2 kiscicát felszoptatott, amikor elhalt egy vemhessége. Mostanra a legnagyobb spanok a Kandúrral. Nyugi, megszokják egymást.
2019. júl. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nem elrettentésnek szánom, de azt meg kell említeni, hogy a valóságban nem alakulhatna ki ilyesfajta "kapcsolat" a kettő között. Általában kölyökkorban szoktatják össze őket, amikor mindkettő csak játszik, nem épült fel a biológiai igény a vadászatra (így már nekem is sikerült). Jó példa erre a macska-patkány összeszokás is: a patkányba "bele van kódolva", hogy fenyegesse a támadó macskát, a macskában pedig ez az inger indítja az ölés igényét. Ha az egyik fél részéről valamilyen genetikai hiba adódik (nincs igény a védekezésre/támadásra; megjegyzem, egyre gyakoribb hobbiállatoknál) a patkány életben marad, és akár egyfajta "kapcsolat" is kialakulhat. A példám egyetlen hibája, hogy jelen esetben mindkét állat ragadozó, nem tudom, hogy hogyan reagálnának a másikra felügyelet nélkül (bár jelek vannak arra, hogy kijönnek egymással, pl. egy helyen alvás). Ennek ellenére én nem hagynám egyedül a cicával, amíg nem biztos a béke, persze soha nem 100%, hogy nem ébred fel egyikben az a bizonyos biológiai inger (bár jelen esetben épp a nagyobb ragadozóban van félelem, ez ritkább, és igen meglepő, bár ilyen esettel is találkoztam; akkor fordulhat elő, ha a kutyát kölyökkorától fogva kevés természetes inger éri, emiatt nem tud mit kezdeni a helyzettel). Nem sok olyan esetről hallottam, ahol ez kölyökkoron kívül sikerült volna; tenni már nem igazán érdemes az összeszokásukért, legyenek együtt minél többet, de csak addig, amíg látszólag egyik félnek sem terhes! Ha idáig eljutottak, valószínűleg a jövőben sem lesz gond, de az elején nem árt a felügyelet. Sok sikert kívánok!
2019. júl. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg fognak barátkozni.

A Cicám 5 éves, a kutya meg 14 éves s pzszilják meg nyalhák egymást. Sőt, a Cica a saját ételéből hagy a kutyának is s cserébe ihat a kutya vizéből. A Cica nem tud bejönni a szitaajtön, a kutya nem tud kimenni s ki meg beengedik egymást.

A kutya mikor 14 éve hozzánk kerűlt, volt egy kiscicánk s eggyütt aludtak meg barátok voltak. Azóta volt sok macskánk de egyikkel sem volt barát a kutya csak nem bántotta. De evvel a mostani cicámmal barátok. S másnak a macskáját sem bántja a kutya meg nem kergeti.

2019. júl. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nálunk a rottweiler kutyával aludt az egyik cicánk. A nagymamáméknál pedig a kutya vigyáz a két kiscicára.
2019. júl. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedves válaszokat, mindegyikre ment a zöld.


Kedves 2. válaszadó: A kutyával kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, hogy mi történt vele kölyök korában, mivel 2 évesen fogadtuk örökbe a helyi menhelyről. Annyit tudunk csak az előéletéről, hogy vemhesen dobhatták ki, mivel 3 kölyökkel került a menhelyre (ott kb. 2 hetet töltött, ekkor találtunk rá). Azóta ahova csak lehet visszük magunkkal. (Tóparti séta, kirándulára a hegyre stb.)


A kérdésre kikacsintva:

Végülis a helyzet az lett, hogy jól kijönnek egymással. Még mai napig, ha elmegyünk otthonról külön vannak, de amikor délután hazaérünk alig várják, hogy üdvözöljék egymást. Utána persze mindegyik megy a saját kis dolgára. Mivel a kutyus idős, így ő nem nagyon van egy energiaszinten a macskával, de hagyja, hogy a macska körbeugrálja. Amikor már unja (kb. 30 perc után), mert szeretne egy kicsit szundítani, akkor egy kicsit rámorog a cicára és a macska békén hagyja.

A kettejük közötti kommunikációs fő probléma 2 dolog volt.

Az egyik, hogy a macska nem eszi meg egyből az elé kirakott tápot, így mikor ott hagyta a kutya úgy gondolta neki hagyta ott, (ennek persze a macska nem örült, és mi sem) de ezt rövid időn belül megoldottuk. A macska tányérját feljebb raktuk egy kis éjjeli szekrényszerű bútorra, és mivel a kutya tudja, hogy semmire sem szabad felmásznia, így azóta nem is próbálkozik vele, hogy belekóstoljon. (Amikor nem vagyunk otthon, ugye továbbra is külön helységben vannak tartva, így akkor sem tud beleenni a kutya.)

A másik gond a farkcsóválás volt, de ezt is megtanulták egy idő után, hogy melyiküknél ez mit jelent. Ebben nem igazán tudtunk segíteni nekik. Úgyhogy most minden rendben közöttük.

Arra nagyon kellett figyelni, hogy mind a kettővel ugyanannyi időt foglalkozzunk, mert ugye a cicával a nevelés miatt sokat foglalkoztunk/foglalkozunk, viszont a kutya már a benti szabályokat tudta/tudja, így vele csak az általa ismert parancsokat ismételgettük, illetve kivittük a kertbe játszani. Ha valamiért 1 nap (ez nagyon ritkán fordul elő) nem tudtunk vele aktívan 1-2 órát foglalkozni (itt nem kimondottan a fizikai részét értem a dolognak), akkor annak meg volt az eredménye. Mintha féltékeny lett volna a macskára, és próbálta kiharcolni, hogy most vele foglalkozzunk. Ez is rövid időn belül megoldódott, bár nekünk azért volt ez könnyebb a párommal, mert míg az egyikőnk a cicával foglalkozott a másikunk tudott egyidejűleg a kutyával foglalkozni.

(Ezeket azért írtam le, ha valaki megtalálná ezt a kérdést, akkor lássa mi lett nagyjából belőle)

2019. nov. 27. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!