Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ki alkalmazkodjon kihez a...

Ki alkalmazkodjon kihez a kutyafuttatón?

Figyelt kérdés

Van a közelünkben egy kutyafuttató.

Én kb 3 hete kezdtem el rendszeresen járni az 5 hónapos keverék szuka kutyámmal.

Délután 6 körül megyünk, és 8-9 között megyünk haza. Az én kutyám minden odajáró kutyussal kijön, ezért szoktunk sokat ott lenni, hogy mindenkivel játszhasson. 6 és 8 között járnak le a "korombeliek" a kutyákkal.

Van egy 3 fős tőlünk idősebb társaság, ők jönnek 8-fél 9 között 3 kutyával.


Néhány napja megjelent egy pasi egy terelőkutyával. A kutya jóval nagyobb, mint akik oda szoktak járni.

De rendkívül jól nevelt, nagyon szófogadó.

A gazdi is normális.


Szóval egyik délután fél 8 körül megjelent ez a pasi a kutyával. Bejött hozzánk játszani, semmi gond nem volt.


8 után 1-2 perccel megjelent a 3 fős társaság egy tagja, és szerintem bunkó stílusban el akarta zavarni a pasit a kutyával együtt, ( az ő kutya jót játszott ezzel az új kutyával) mert a másik 2 gazdi nem mer bejönni...

Én annyit jegyeztem meg a két gazdinak, hogy a futtató közterület, és mindenkinek ugyanannyi joga van ott lenni mint nekik hármuknak.


A gazdi persze velem kiabált, hogy ne oktassam ki. 2 nappal később a másik gazdi kiabált szintén velem... Tegnap kizavarta a pasit, erre mi a másik 3 gazdival szintén hazamentünk.


Most a 3 gazdi haragszik a többi gazdira, mert jóba vagyunk az új kutyussal meg a gazdájával és nem zavarjuk el.


Nekem az a véleményem, ha olyan kutya van a futtatón, akivel a kutyám nem jön ki akkor én nem megyek be, hanem sétálok a kutyával 1-2 kört.

Esetleg normálisan jelzem a gazdinak, hogy mi is majd be szeretnénk menni.


Szerintetek mi lenne a megoldás a fenti esetben?


2019. júl. 22. 09:01
 1/6 anonim válasza:
100%

Nekünk is nagytestű kutyánk van, szelíd és kezes amikor nem védi a területét, kerüli a konfliktust.

Mégsem merem én sem ilyen zárt helyekre vinni, mert tudom, hogy csak a vita lenne a kisebb termetű kutyás gazdikkal.

Sajnálom, hogy így alakult...

2019. júl. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Na én pont az ilyenek miatt nem járok futtatóba. 1 évet próbálkoztam a város több pontján. Mindenhol ugyanaz. Bunkó, nemtörődöm emberek, minden sz@arért beszólogatnak, neveletlen kutyák...

3 éves amstaffom van.


Inkább hagytam a az egészet. Nem bánom.

2019. júl. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy az alkalmazkodik, aki később megy, azokhoz, akik már ott vannak. Vagyis, ahogy írtad. Ha valami nem tetszik, akkor nem megyek be.

Normálisabb helyeken meg is lehet beszélni, hogy x még fél órát lesz bent, aztán elmegy, és addigra visszajövünk, és csak akkor megyünk be.

És normálisabb helyeken nem haragszanak egymásra a gazdik, azért, mert a kutyáik nem jönnek ki egymással.

De ha jól értem, itt még ilyen gond sincs. Csak a gazdiknak nem tetszik a nagyobb kutya, aki nem is csinált semmi rosszat. De mindenhol vannak hülye emberek, akik ott is problémát csinálnak, ahol nincs is.

2019. júl. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Engem leginkább az bosszant, hogy nem az érintett gazdik beszélik meg, hogy ki mikorra időzítse a sétáltatást.

Kicsit mintha azt hinnék, hogy övék a futtató.

2019. júl. 22. 09:29
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen bunkó emberek.

Velem múlthéten történt, hogy egy nagy futtató egyik feléből séráltunk a másik végéhez mert ott volt az a kijárat ami közelebb van a parkhoz. Messziről láttam, hogy vannak ott kb 6an 4-5 kutyával. Mondom tök jó, eddig úgysem találkozott még kutyával aznap, kicsit eljátszanak és megyünk tovább. (Csak futkorászni szokott kb 2 percig velük aztán megunja) Egy tacskó és egy goldi volt, a többi közepes testű. Nekem labim van, 8 éves, már nem energiabomba csak elsétálgat.

Már kb 20 méterről mindegyik gazda úgy nézett ránk, mintha egy vérengző szájkosaras fenevadat akarnék ráuszítani a kutyájukra, közben a kutyám még nem is foglalkozott velük, szimatolgatott csak. Közelebb értünk, hangosan rájuk köszöntem, egyik sem köszönt vissza. Páran egyből magukhoz próbálták hívni a kutyajukat, volt aki csak hangosan elkezdett sopánkodni, hogy "jajj Fifi neked ez a kutya túl nagy, túl sok lesz ez", közben az én kutyám még mindíg csak szimatolgatott. Szóval aznap a kutyam nem játszott. Csak nem értettem az egész szituációt. A nagy futtató mindíg dugig van kutyákkal, pont az egyik fő kijárat mellett álltak kb 2 méterre. És a 15 méterre lévő kisebb, zárt futtató tök üres volt, ergó ha nem akarnak idegen kutyával találkozni akkor nem értem, hogy miért nem oda mentek. A kutyák egyébként nem is mentek el messzire szóval nem lehetett indok az, hogy kell a nagy hely.

Én már elengedem az ilyen sztorikat, ami nekem logikus az másnak nem. Ez van, sajons nem lehet rajta változtatni.

A ti esetetekben mondjuk annyi, hogy az új gazda nem köteles kimenni. Ha 3 kutya nincs el a többivel, azért nem üríthetik ki az egész futtatót.

2019. júl. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A normális megoldás szerintem vagy az lenne, hogy a 3 fős társaság vagy tudomásul veszi, hogy ott van a nagy kutya és eldönti, hogy bemegy-e, vagy megbeszélik vele, hogy meddig maradna és utána mennek be. Ha a nagy kutya jött később, akkor viszont ő indul ebből a szempontból hátrányból, mert az ő gazdájának illik megkérdezni, hogy bemehet-e.

Az már egy másik történet, hogy a nagy testű kutyák gazdáitól jogosan elvárják, hogy jól nevelt, jól szocializált, kisebb kutyákkal kíméletes stb. legyen a kutyájuk. Gyakorlatban a kisebb kutyákat sokszor már az utcán is felkapják, ha jön egy nagy, hagyják a kicsit acsarogni a nagyra és ha a futtatóra be akar menni a nagy úgy, hogy ott kicsik vannak, megy a morgás. Tisztelet a kivételnek! Namármost így hogy a bánatba legyen kis kutyákra is jól szocializált a nagy? Hogy tanuljon meg óvatosan játszani? A környékünkön szerencsére van pár normális kiskutyás, akik tudják, hogy az én "aprócska" kutyám nem eszik yorkie-t, velük szokott is játszani. A múltkor az egyikük tulajdonképpen garanciát vállalt azért, hogy a kutyám nem eszi meg a kicsiket és így mehettünk be a futtatóba.

2019. júl. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!