Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A kutyások és a macskások...

A kutyások és a macskások utálják egymást?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre,hogy mikor emberek a kedvenceikről beszélnek,akkor sokszor kiéleződik a "kutyás-macskás" ellentét. Ez csak errefelé ilyen gyakori? Mi az oka? (Ha van egyáltalán oka)
2019. júl. 23. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Én félek a kutyáktól és nem is igazán kedvelem őket. Macskás vagyok.

Fordítva sokszor úgy látom, hogy a kutyások nem szeretik a macskákat, amiért önfejűek és nem olyan hűségesek, mint a kutya.

Elég különböző állatok, én úgy látom, hogy kevesen szeretik mindkettőt igazán.

2019. júl. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom.Ilyet nem tapasztalok ennyire.Nekem van sok kutyám meg sok cicám.Utálhatom is magamat miatta.
2019. júl. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van kutyám is, macskám is, de ezt az "utálják egymást" még soha nem tapasztaltam, sőt baromságnak tartom.

Eleve az állatbarát szimpátiával fordul a másik állatbarát felé.

2019. júl. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

Abszolút létező jelenség az ostobák körében.


Nekem mindkettőm van/volt, mindkettőt szeretem,

de gyakran hallom, hogy a macskád nem is szeret téged, csak a kaja kell neki, vagy a kutyád mindenkit szeret, ez nem is igazi szeretet..


Nekem tökmindegy, milyen állat, amíg nem ruházzák fel beleképzelt emberi tulajdonságokkal őket, addig nincs bajom a gazdikkal és kedvenceikkel.

2019. júl. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak kutyám van , de ahogy mondják a barátaim, hogy a krokodilt is képes lennék megcsókolni.

Szeretem az állatokat és sosem nézem azt, hogy az "csak" egy macska.

Ha lehetőségem nyílik bármilyen állattal kapcsolatot teremteni, akkor ezt meg is teszem.

Ha macskás helyre megyek, direkt rosszul esik, ha a macska nem hagyja magát megsimogatni.

2019. júl. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Másfajta állatok, más szerepet töltenek be az ember életében és máshogy. Azt hittem, hogy ezzel mindenki tisztában van és ebből adódóan mindenki a helyén kezeli őket, nem egymáshoz hasonlítgatva szegényeket, ezért furcsáltam a kérdést. Nekem ez eszembe sem jutott volna. Nekem kutyám van, de ha egy macskával találkozok ugyanúgy megközelítem és szívesen befogadnék egy macskát is, ha a kutya hagyná. Egyedüli ember akit ismerek az apám, aki máshogy áll hozzájuk, de ő más miatt látja így, régivágású emberként azt mondja, hogy nem utálja a macskákat, de szerinte haszontalan állatok. Ez egy teljesen más értékrend szerinti szempont, ezért nem zavar. Mindenki más akinek kutyája/macskája van ismerettségemben ugyanúgy szereti a másik állatot is.
2019. júl. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%

Úristen utolsó, kérlek fejtsd ki, miben különbözik egy macska és egy kutya által betöltött háziállat szerep az emberek életében!


Szerintem mindkettő gyönyörködtethet, mindkettőtől szeretet kapsz, mindkettő tudja fogadni azt, mindkettővel foglalkozhatsz napona órákat, ha igényleg, mindkettő azonos időtöltést igényel, csak az egyik elvan bent is, amíg a kutyákat ki kell vinni. Mindkettő igényli a szocializációt és a saját fajtársát, ahogy az embert is. Eteted, fürdeted, kozmetikushoz viszed, fésülöd, itatod mindkettőt.

2019. júl. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és mindkettőnek van farka, meg mindkettő szőrös és mindkettő szereti a húst, ugye? Közhelyeket én is tudok sorolni. A kutya teljesen máshogy áll a gazdájához, mint a macska, ebből adódóan nem lehet ugyanolyan az ember viszonya a kettővel (általánosságban). Két alapvetően teljesen más életmódú és alkalmazkodású állatról beszélünk. Ha úgy kezelsz egy kutyát, mint egy macskát, vagy vica-versa akkor komoly problémák léphetnek fel. A kutya az emberre a falkája részeként tekint, az ő "társadalmukban" nagy szerepe van a rangsornak és a szoros egymástól való függésnek. A kutya nem csak családtagja, de "főnökeként" is tekint gazdájára (normális esetben). Emiatt egy alárendelt magatartást vesz fel (szólsz neki odajön, munkában az utasításodat várja, üdvözléskor ő megy először oda hozzád, figyel rád, stb...), a macskában nincs ilyen típusú falkaszellem, ezért egy sokkal lazább kapcsolatot alakít ki az emberrel, ez alatt nem annak az erősségére kell gondolni, hanem a függőségi viszonyok lazulására, a macska ilyen szempontból sokkalinkább úgy közeledik az ember felé, mint mi egymás felé, ha elnyerjük bizalmát, szeretetét, akkor egyenlő fél ként tekint ránk, mint egy egészséges baráti kapcsolatban, ezért van az, hogy önfejűbb, és sokaknak úgy tűnhet, hogy nem szereti gazdáját, holott ez nem igaz, mindössze máshogy áll a dologhoz.


Röviden azért nem foglalhatja el ugyanazt azt a helyet az ember életében a két állat, mert mi sem ugyanazt a helyet foglaljuk el az ővékben. A te nézőpontod csakis kizárólag emberi, holott itt két félről van szó, és az egyik a kutya, vagy macska. Ha egy kutyát úgy kezelsz, mint egy macskát vagy a fejedre nő, vagy pedig szorongós lesz, ha egy macskát úgy kezelsz, mint egy kutyát elüldözöd.

2019. júl. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem van mindkettő. Nem utálom magam :D
2019. júl. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!