Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A guppi tud nemetváltani?

A guppi tud nemetváltani?

Figyelt kérdés
Azt mondták tud de én nem vagyok biztos benne.
2019. júl. 25. 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Mibajod?
2019. júl. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
En is ugy tudom, hogy tud
2019. júl. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Maya-baba ***** válasza:
100%
Rosszul tájékoztattak, mert a guppi nem tud, de a szifó igen. Előfordul, hogy a nőstény szifó miután utódai születtek hímmé alakul.
2019. júl. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem.
2019. júl. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. júl. 25. 17:40
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
a szifó se tud, a bohóchal az már igen.
2019. júl. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 gyudbal válasza:
88%
A xifo tud. Egyszer két csaj zöldxifóm egyszerre lett csávó, miután a pasijuk elpusztult. Shit happens:)
2019. júl. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Vagy csak azt hitted róluk hogy nőstények.
2019. júl. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Én nem kívánok beleszólni ebbe a vitába csak annyit jegyeznék meg, hogy ideális körülmények között a xifó nőstény tuti nem vált nemet öreg korában és hím halak hiányában sem. A domináns hím sem tudja terrorizálni a fiatal riválisait annyira, hogy nősténynek tűnjenek és ezzel megtévesszenek. Sok mindent láttam már az akvarisztika területén és xifókat is jópárszor tartottam már, meggyőződésem, hogy a tartási hibákból eredő rendellenességek nem törvényszerűek. Nagyon el kell rontanunk valamit ahhoz, hogy ezeket a szép halakat természetellenes viselkedésre sarkaljuk. Mi az igazság, talán mindegyik elképzelés az adott körülmények között mert senkiről nem feltételezem, hogy szándékosan lódít de szerintem a legvalószínűbb a nőstények azon képessége, hogy az örökítőanyagot képesek átadni a nőnemű utódaiknak és ezek eleve képesek már hímek nélkül is szaporodni. Ez okot adhat azt feltételezni, hogy nemet váltott, vagy eleve hím volt csak nősténynek véltük mert elnyomta a vezérhím agressziója.
2019. júl. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!