Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bruttó 200 literes akvárium...

Bruttó 200 literes akvárium esetében 90 watt kb 6000-6500 lumen elég, ahhoz, hogy a HM jól érezze magát? (akvárium paraméterei lent)

Figyelt kérdés

Közepes fényigényű növényeim vannak. Kb 45 cm a vízoszlop magassága. Ultettem 1 cserép HM et előtéri növénynek. Elég lesz neki a fény?


Adatok:


Világítás

3x18 watt Sylvania Daylight 865

1x18 watt Eheim colorplant

1x18 watt Sylvania Aqua Classic.


Tápozás:

- JBL tápgolyók

- Hetente EL Profito

- napi 6 ml liquid carbo


Talaj:

- Zúzott bazalt (alul)

- Égetett agyaggranulátum felül


Szűrés:

- belső szűrő szivacsokkal feltöltve (ritkább-sűrűbb) +perlon. Kb 500 liter/óra


- külső szűrő Eheim, 620 liter/óra

Szűrőanyag alulról frlfelé:

Két marék kerámiagyűrű

Durva szivacs

1 kg bioglass (hasonló, mint a siporax)

Kb 2 liter substrat pro

Finom szivacs

1 liter eheim tőzeg

Perlon


Vízparaméterek:

Gh: 15 Kh: 12

Ph: 6,5-7

Ammónia /ammóniák nincs


2019. júl. 26. 17:27
 1/5 Skid05 ***** válasza:
100%
Agyag talajba ültetve, ilyen vízkémia és fényerő mellett növekednie kéne, amennyiben a makroelemek is rendben lesznek. Ha makro tápot nem adsz, akkor gondolom a fauna szépen ellátja a jelenlegi növényzetet. Ugyanakkor a HM képes felborítani az egyensúlyt, temérdek hajtásával a foszfátot elszívhatja a konkurencia elől, ergo érdemes neki nem JBL-t (kugeln?), hanem Aquaplantot nyomkodni x időközönként, ezzel megelőzve a fenti jelenséget. Az időközöket vagy maga a HM vagy a konkurencia fogja „megmondani”, figyelve az esetleges foszfáthiány jeleit.
2019. júl. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Még csak pár napja lettek elültetve, figyeoni fogom és kapnak plusz tápot, ha szükséges.
2019. júl. 27. 10:15
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyébként igen, JBL kugelnt szoktam nyomkodni a talajba. Nemrég lettek a növények újra elrendezve, ritkítva. Szóval a tápozással még óvatos vagyok, míg "be nem indulnak" :D.
2019. júl. 27. 10:17
 4/5 Skid05 ***** válasza:
100%
Ami még feltűnt, hogy a 6 milli carbo mintha másfélszeres lenne a gyári ajánláshoz képest (1ml/nettó50l).
2019. júl. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Most valami hígabb carbot kaptam, happy carbo néven. Sűrű növényzettel 4ml/100 liter az ajánlott a leírás szerint. Pár napja van ez, lehet visszaveszem napi 4 ml-re és meglátom.

Holnap megnézem a nitrit szintet is, mert elég gyanús, hogy most meg 10 mg alatti a nitrátom...

2019. júl. 28. 00:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!