Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Atman EF külső szűrük mennyire...

Atman EF külső szűrük mennyire számítanak jónak?

Figyelt kérdés

2019. júl. 28. 20:58
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Kis külső dizájnváltoztatással, de elég sok néven futottak ezek a szűrők, Evolution, Aquatec-Astro. Vagy az utóbbi időben Atman, de ahogy látom ez az EF széria most az elődökhöz hasonlóan kézipumpa nélkül jött ki. Ami amúgy szerintem nem is baj, mert csak hibalehetőség! Tetra és Eheim szűrőknél is sok panaszt olvastam, hogy elkezdtek itt folyatni. Nekem van egy 2080-as Eheim-em annak kézipumpája meg teljesen használhatatlan. Ez mellett viszont van egy 1200liter/órás Evolution 2212-esem, amit még valamikor 2006-ban vettem, és akkor se volt új. A mai napig jól működik, nem tört el rajta semmi, fejtömítést rotort és csapokat cseréltem rajta az évek folyamán, de ezek nem nagy tételek, és általában a nagy márkáknál is idővel cserélik. Eheim-el szemben állítólag kicsit gyengébb a motorjuk, és töltettel megtömve jobban esik a teljesítmény, de ezt soha nem mértem. Viszont az Eheim, meg véleményem szerint erősen túlárazott szűrő, ráadásul az alkatrészek horror árban vannak. Nekem 3 évesen letörtek a vödörről a békazárat tartó fülek, és több mint 20 ezer forint lenne hozzá az új, így azóta spaniferezve van :)
2019. júl. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!