Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy ilyen kis kerti tóba...

Egy ilyen kis kerti tóba milyen fajta hallakat lenne jó betelepiteni? Olyan hall kellene amit tudnék tenyészteni is, a nagyobbakat majd ha már túl. Sok van akkor kihalaszni.

Figyelt kérdés

Van egy 4x2 es kerti tavan, ami vízesés is egybe

1,5 méter mély kb, de a tó tetejétől szűkül a hosszasag és a szélesseg.

A viz Algás is, és kövekbol, kavicsokbol áll ki az egész tó, alja, és minden oldala.Diszhalon is gondolkoztam de nincs annyi időm vele foglalkozni, félek h nemjo lenne nekik a viz, nincs szűrő rendszer.



2019. júl. 31. 15:47
 1/9 V. Hélix ***** válasza:
100%
Ha eggyeltalán nincs szűrő vagy valami ami mozgatja a vízfelszínt (pl szökőkút) akkor nem nagyon lehet benne tartani semmit. Ha veszel hozzá egy jó minőségü szűrőt tehetsz bele aranyhalat, de inkább várd meg míg tapasztaltabbak is írnak tanácsot.
2019. júl. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van szökőkút de az nem mindig tud működni, meg van benne egy kia vízesés, egy kis csobogó, igaz nem a vizbe csobog a kicsi vízesés de az a viz vissza megy a vizbe, és a motor a viz alján van
2019. júl. 31. 16:00
 3/9 A kérdező kommentje:
Aranyhalat ha most vennék akkor túl élné a telet a tóba?
2019. júl. 31. 16:00
 4/9 V. Hélix ***** válasza:
Nem azt akartam írni hogy vagy úgy értettem és. Mindkettő kell főleg aranyhalakhoz, mert sokat piszkolnak. Ha jól tudom másfél méter mély tóban át tudnak telelni.
2019. júl. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
A tenyésztéshez kicsit komolyabb feltételek kellenek. Pár aranyhal eléldegél benne. trópusi ősszel elpusztul ha lehűlt a vizük.
2019. júl. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Értem

És pl a Koi ponty?

Vagy sima Ponty? Valamelyiknek nemlenne alkalmas?

2019. júl. 31. 16:11
 7/9 V. Hélix ***** válasza:
A koi ponty 90cm-re is megnőhet. Neki kicsi ez a tó. Sima pontynak is szerintem. Mamámnál 2x15 m-ben vannak tartva mélysék legalacsonyabb 70cm legmélyebb 1m-nél több, de nem tudom pontosan. Ebbe még mindig pár darab aranyhal lenne a legjobb, de mint előző kommentelő is mondta, nem biztos, hogy szaporodni fog. Az, hogy trópusi hal baromság, a 19° körüli hőt kedveli, télen hibernál a tó alján, de jobb egy nagyméretü akváriumban bent tartani télen, vagy fűteni a tavat.
2019. júl. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Kárászt.
2019. aug. 1. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A hal egy l.
2019. aug. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!