Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Barna alga az üvegen. Miért?

Barna alga az üvegen. Miért?

Figyelt kérdés
28 literes akvárium, 2 éve megy, eddig semmi gond nem volt. 10 wattal világítottuk, nem rég változtattam 3x5 wattos led lámpára, az egy 10-es mellett a széleken gyenge volt a fény. 5 zöld neon lakó, 1rc és 2 helena csiga. Túletetéstől lehet?
2019. aug. 2. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem a túletetéstől, mert attól a víz romlana meg.

Valamiért mégsem elegendő a fény.

Ha viszont sok, akkor jön a zöld alga.

2019. aug. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Skid05 ***** válasza:
Mennyi lument ad le a ledes csoda? Milyen színű hivatalosan (hideg/meleg/természetes)? Linkeld be ha tudod. Ledeknél a fényhasznosításuk miatt elég nagy a szórás. Egyébként ha a 10 wattos kompakt(?) nem szórta eléggé a fényt, a led még kevésbé fogja. Egy 14 vagy 18 wattos CDL fényforrásal beljebb lettél volna, ha a foglalat engedné. Off, de a fauna összetétele is felvet kérdéseket…az esetleges túletetés miatti bomlóanyag és vízminőség problémát azt neked kell tudni, megmarad a kaja a vízben vagy sem?
2019. aug. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Eddig több hal volt benne, növendékek, de átkerültek nagyobb(90)akváriumba. Ezek a pici neonok meg mindent kiköpködnek. Ezért gondoltam a túletetésre.

A világítás mignon led, 6000k-s, 5w, 440lumen. Ez volt itthon, 3 darab. Azt hittem jó lesz. Szemre tökéletes, egyenletes megvilágítás, a w/l annyi mint a nagyban, ott nagyon pici zöld alga néha előjön a front üvegen. Ezért nem értem a barnát!

2019. aug. 2. 15:44
 4/5 Skid05 ***** válasza:

3x440… Na ja az már karcolja a hightech szintet ezzel a lumennel. Ha ez egy afféle nevelőmedence, akkor mi a helyzet a növényzettel ennyi fény mellett? Fejlődés oké? Nitrifikáció (szűrő, szűrőanyag, vízcserék, talajtakarítás)?

A halaknak a méretük szerinti flamót add, nem tudok mekkorák most, de pl a daphnia vagy a vörösplankton talán optimális neonivadékkaja.

2019. aug. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Költözés, takarítás egy időben volt, 50%-os vízcserével. Plusz ritkítottunk a növényzeten. Lehet hogy b.tam el.
2019. aug. 2. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!