Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » ~0,6 watt/liter, ~40 lunen/lit...

~0,6 watt/liter, ~40 lunen/liter értéknél már használható magas nyomású CO2 rendszer?

Figyelt kérdés
2019. aug. 4. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Adott növényfajtától is függ, mennyire igényli, de igen, érezhető a különbség.

Tény, hogy ekkora fényerőnél sokan inkább választanak valami folyékony szén "tápot" , és az is, hogy nem lenne teljes mértékben kihasználva a nagynyomású rendszerben lévő potenciál, de a növények szempontjából (amennyiben a fény kihasználásnak megfelelő az összeválogatás, és jól nőnek)

szemmel láthatóan meghálálják.


(Hozzáteszem, mindegy hogy watt vagy lumen /l, ez az akvárium méretétől is függ, mert pl ez az arány 300 liternél már elég erős fénynek számít, simán van annyi, mint 100 liternél 1 w/l. A nagy aksiknál inkább a vízoszlop magassága kavar be.)

2019. aug. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

200 liter. 60 cm magas, de a talaj és a felső kimaradó pár cm miatt, olyan 42 cm magas a vízoszlop.


Növények:

Alternanthera

Ludwigia

Bacopa

HM

Parvula

Vizi hortenzia

1-2 tő kardfű

Oldalt árnyékban anubiasok

És még valami kompakt kereklevelű növény, aminek elfelejtettem hirtelen a nevét.


Carbót használok amúgy, de egy kis CO2-t kipróbálnék. Nem akarok high tech növényest, vannak halaim, de szeretném, ha a növények is mindent megkapnának és sikerülne a HM és Parvula kombóból elől "gyepet" növeszteni, de egyébként szépen nőnek azok is.

A világítást lehet fejlesztem majd LED-del minimálisan. Fénycsövekből nem tudtam már többet berakni.

2019. aug. 4. 21:48
 3/6 A kérdező kommentje:
50 cm magas, csak elírtam.
2019. aug. 4. 21:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát ha a parvula gáz nélkül is terül 40 feletti vízoszlopnál, én várnék azzal a gázbeoldással. Eddig ez ugyanis kertészeti csoda. Esetleg egy citromsavast ráküldenék csak nappalra, amolyan midtech szemlélethez ragaszkodva.
2019. aug. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Miért kertészeti csoda?
2019. aug. 5. 06:22
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja, hogy a parvula terül gáz nélkül, az a csoda. :D annyira nem terül, de hozza az új szálait.
2019. aug. 5. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!