Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztulhatott el egy...

Miért pusztulhatott el egy zebradánióm?

Figyelt kérdés

Az akváriumom 130 literes, van benne 6 (már csak 5) zebradánió, 2 vitorláshal, 2 gyöngygurámi, 1 sziámi harcoshal, 4 szumátrai díszmárna és 2 algaevő harcsa. Egy 300l/h-s teljesítményű Sera külső szűrő és egy Sera fil 60 típusú belsőszűrő üzemel. Mindegyik hal boldogan élte (és éli is) az életét, élénk színűek, fürgék, betegségnek egyiken sincs jele. Viszont egyik reggelre az egyik zebradánió váratlanul az akvárium alján feküdt, holtan. A színe egy kicsit kifakult (előtte ennek semmi jelét nem tapasztaltam), és mintha valami zöldeset látnék a gyomrában. Csináltam nitrit, nitrát és ammónia tesztet, a nitrit és a nitrát teljesen OK, az ammónia 0,09 mg/l, ami ha jól tudom csak tartós megterheltség esetén káros, de azért semlegesítettem Sera Toxiveccel. Valakinek esetleg van ötlete, hogy mi okozhatta a pusztulást? Valamin változtatnom kellene?

Köszi a segítséget előre is!



2019. aug. 5. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod , már 0,05 felett toxikus. Gondok vannak a biológia szűréssel, és a telepítés is botrányos. ( Vitorlás csapathal, minimum 300 literes akvárium, sziámi harcoshal rizsföldeken él, álló vízben, lassan el fog pusztulni, szumi csapathal legalább 10 et kellene tartani, az algaevő pedig remélem hogy anci, nem hívő, pleco.)
2019. aug. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
UV -t tud a szűrő?
2019. aug. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Skid05 ***** válasza:

A felvázolt társaságból minden kombinatorikát be kéne vetnem, hogy egy optimális 3as társítást kihozzak. Az egyedszámok, a habitus, a helyigény is aggasztó kérdéseket vet fel, de gondolom ezt te is tudod, nyilván utánanéztél annak idején. Bárhogy is, ezt felül kéne vizsgálnod.

Lényeges az is, hogy mivel tesztelsz a csepptesztek megbízhatóbbak, az ammónia káros hatásának megítélése a vízkeménység nélkül nehézkes. Viszont ha növendék halakról van szó tisztes 20-25%-os heti vízcserék, és ilyen szűrőkapacitás mellett, akkor az ammónia+ammónium értékénél a mérhetetlen érték kéne szerepeljen. Nitrátnál mit jelent az OK?

„ha jól tudom csak tartós megterheltség esetén káros” miből gondolod, hogy nem volt az?

Ha nem növendék (pár centis) halakról van szó, akkor már lehetnek bajok, még úgy is, hogy az „algaevő harcsa” az Ancistrus nemhez tartozik (és nem Plecostomus pl). A serafil külső szűrőknél pár éve még volt egy konstrukciós hiba, ami miatt a szűrés tökéletlen, részben szűretlenül keringtetett, ezt hasznos tudni.

Növényzettel mi a helyzet (bomladozik/kicsattan)?

Vízcserék?

Vízkeménység?

Szűrőtisztítás? Talajporszívó?

Friss betelepítés?

Túletetés közelmúltban? Halak fejlődése látható?

2019. aug. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!