Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Utazáskor mi lenne a legjobb...

Utazáskor mi lenne a legjobb a halaknak?

Figyelt kérdés
Hamarosan elutazok 4 napra és nem tudom mit csináljak a halaimmal. Gondolkoztam azon, hogy esetleg elvinném őket egy rokonhoz, csak nem tudom mennyire viselné meg őket az, hogy ugye ott másféle vízzel lenne feltöltve az akvárium mint amihez szoktak..stb. Az, hogy jöjjön valaki és megetesse őket, sajnos nem opció (akik tudnának jönni, azok különböző ízületi betegségek miatt nem tudnak fellépcsőzni). Ráadásul a bettám nagyon kis falánk, naponta szeret többször enni, de a 2 alkalom minimum. Szerintetek hogy lenne a legjobb?
2019. aug. 7. 16:54
 1/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Egy jól táplált hal akár 2 hetet is kihúz kaja nélkül. Bár nyilván van eltérés a fajok között de 4 nap nem árt nekik. A pakolás csak feleslegesen stresszelné őket amibe akár bele is pusztulhatnak. Indulás előtt megeteted őket s ha kell csinálsz egy részleges vízcserét.
2019. aug. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Hidegvérűek máshogy működnek. Ösztönösen zabálnak. Fáj függő de egy kifejlett 10 cm körüli hal egy hónapot is lazán kibír.
2019. aug. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Több halam illetve garnélám is van, de miattuk nem aggódok mivel a kavicsok közül eszik ki a maradékot illetve algát. Akik miatt aggódok, az a bettám és két másik halam (ők azt hiszem valamilyen guppik). Az egyikük olyan 1,5 cm hosszú, a másik 3. Néha mintha látnám, hogy eszegetnek a kicsik a kövek közül.. de a betta?

Tegnap cseréltem ki az egész akváriumban a vizet, ki is mostam, átmostam a kavicsokat is stb.. Igazából első nap reggel meg tudom őket etetni, utána lesz két nap amikor nem, a negyediken pedig este, mikor hazaérek.. A stressz miatt nem akarom őket hurcolászni, de félek, hogy bajuk lehet .. :( Vajon a betta ha nagyon éhes lesz, feltalálja magát és szétnéz, hogy az aljzaton van e kaja?

2019. aug. 8. 18:59
 4/9 anonim ***** válasza:

"Tegnap cseréltem ki az egész akváriumban a vizet, ki is mostam, átmostam a kavicsokat is "


Szerintem van a 4 nap koplalásnál nagyobb bajuk is...

2019. aug. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Direkt nem kérdeztem rá a halálra s a tartási körülményekre csak ,hogy ne tünjek “bunkónak”, bogarasnak erre szemen köpsz minket egy “kicseréltem a teljes vizet s átmostam a kavicsot”-al ..... Szóval az leszögezhetjük ,hogy a 4 napos távolléttől nem lenne semmi bajuk DE most írd le szépen, PONTOSAN (a te és halaid érdekében):

-az akvárium méretét

-a halak fajtáját és számát (miből mennyi), ha van más is (pl: csiga) azt is írd le

-a szűrő típusát és nevét, márkáját

-fodrozza-e a vízfelszínt a szűrő

-mivel etetsz és mennyit

-milyen gyakran takarítasz és hogyan (szűrő takarítás, vízcserék stb)

-a betta akváriuma fedett-e illetve egyedül van-e

-van-e növényzet és milyen/ mennyi

-van-e alga az akváriumban

2019. aug. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
*halakra, nem halálra. Bocsánat, autómatikus javítás, ezt nem vettem észre.
2019. aug. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Már nálam vannak jó ideje a halak, tökéletes az étvágyuk, nőnek, békében élnek. Részleges vízcserét szoktam csinálni, de most valamiért nagyon lealgásodott az egész, csúnya, koszos volt a víz ezért igen, kicseréltem az egészet és még a kavicsokat is átmostam mert annak semmi értelme, hogy csak a vizet szedem ki, aztán ha töltök bele tisztát, az felkavarja kavicsok között lévő koszt.. De köszönik szépen, jól vannak!

Beszéltem több emberrel akik értenek a halakhoz, azt mondták nem lesz bajuk a néhány nap alatt.

Az meg hogy rögtön elkezditek oltogatni az embert mikor nem is ismeritek a pontos körülményeket, nem nagy segítség ennyi erővel tovább is görgethettek.

2019. aug. 10. 11:55
 8/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Pont ez az ,hogy ha minden stimmelne akkor kb soha se kellene teljes vízcserét + talajátmosást csinálni. Azért tettem fel kérdéseket ,hogy segíthessünk nem oltogatni jöttünk. Lásd: nekem kb 4-5 éve van egy ~100 literesem s eddig sose kellett újraindítani. Ha neked most kellett akkor kelleni fog máskor is ami nem jó. De ha szerinted “jól vannak” a halak akkor lelked rajta, te felelsz értük.

Bár ha minden rendben akkor gondolom nem gond ha válaszolsz a kérdéseimre.

2019. aug. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Azért lett ennyire csúnya a víz mert véletlenül több alga tabletta került bele és mivel csak egy algaevő van benne, ez már sok volt neki.

Egy 45 literesem van egy bettával, két kis endler guppival, egy szívóharcsa meg két garnéla. Egyik sem bántja a másikat, direkt szoktam nézni őket meg hogy van e rajtuk sérülés, de már több hónapja együtt vannak és minden rendben van. Ja meg van egy csomó csiga akik csak úgy felbukkantak.. Tisztításkor jópárat kiszedtem, de azóta újra van egy csomó.. A szűrő, levegőztető márkáját nem tudom, egy egyszerű zöld, de eddig jól működik, hetente át szoktam mosni. Vízesésre van állítva így igen, enyhén fodrozza a vízfelszínt. Élő növények vannak benn 3 db de nem emlékszek a nevükre.. meg vannak búvóhelyek.

Hetente egyszer szoktam 30 %-os vízcserét csinálni. Fényük is van.

Az algaevőnek van alga tablettája, abból picit szoktam bedobni neki (kb egy negyedet) és nem minden nap, csak múltkor véletlenül túl sok került be és ezért volt a teljes vízcsere. A bettát, guppikat vitafitt szemcsés haltáppal etetem. Általában többször kapnak enni keveset de ha pl sokáig dolgozok akkor napi 2× és egy picit többet. De mindig bedobok pár szemet, megvárom hogy megegyék, utána bedobok még pár szemet..és így tovább. A garnéláknak is van külön tápjuk, nekik naponta de van hogy két naponta szoktam adni egy kicsit mert megeszik a haltáp maradékát ami lehullik.

Asszem ennyi. Sokat nézelődtem neten mielőtt megvettem őket, illetve olyan állatkereskedőhöz mentem akit évek óta ismerek és tudom, hogy ért az állatokhoz és nem csak a pénzre megy..Nekem úgy tűnik, hogy jól vannak: sokat úszkálnak, játszanak a szűrő áramlatában, van hogy bebújnak a búvóhelyre pihenni, rendesen esznek, szép súlyban vannak..stb. Tervezek venni egy nagyobb akváriumot nekik, de még meg kell oldanom hogy legyen helyük, így addig ebben maradnak.

2019. aug. 10. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!