Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem szaporodnak?

Miért nem szaporodnak?

Figyelt kérdés

Kb két évesek a rot-rot sügereim, de nem akarnak szaporodni.


Mindenhol azt írják, hogy ez akkor van, ha egy másik agresszívebb sügér van jelen az akváriumban, ezért átraktam őket egy másik számukra berendezett, előre bejáratott akváriumba, de így sincs semmi fejlemény.


Az akváriumnak van sötétebb-világosabb része. Helyeztem bele lapos köveket. A víz ph értéke is 8 felett van. 150 literes az akvárium.


Változatosan etetem őket fagyasztott és növényi eredetű eledelekkel.


A hím folyamatosan próbál udvarolni de a nőstények elhajtják.

Mi lehet a gond?


2019. aug. 7. 17:54
 1/6 A kérdező kommentje:
1 hím - 3 nőstény arányban vannak.
2019. aug. 7. 17:55
 2/6 anonim ***** válasza:
próbálj más himet belerakni
2019. aug. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Mivel eteted? Milyen al szűrés? Mennyi vizet cserélsz? Ha ezek rendben vannak akkor szaporodniuk kell. Persze nagyobb csapatban jobb eséllyel. 10-15 halból álló csapatban optimálisabb tartani.
2019. aug. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A fő eleségük fagyasztott Malawi Mix, mivel azt olvastam, hogy a növényi eledeleket részesítik előnyben. Ezen kívől fagyasztott artémia/cyclops és heti egyszer kapnak egy algatablettát is.


A szűrő márkájára már nememlékszem sajnos, de 700l/h-s. 150-250 literes akváriumig ajánlott. De ez szerintem bőven elég 4 db rot-rot-nak, mivel ez csak a tenyészakvárium. Ha lennének kishalak mennének vissza a nagy akváriumomba.


Részleges vízcserét heti egyszer csinálok. 20 litert cserélek le.


Sok helyen olvasom, hogy a legtöbb halfajnál beindul az ívás, ha pár fokkal hűl vagy emelkedik a víz hőmérséklete.


Ez a sügerekre is igaz?

2019. aug. 7. 19:32
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
A gyári ajánlas semmit nem ér... Külső szűrő? A nagy akváriumodba milyen szűrő,mennyi vizcsere? Milyen halak lakják még?
2019. aug. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Búvóhelyek kialakításával nagyban hozzájárulhatsz a biztonságérzetük megerősítéséhez, ez is nagyban hozzájárul a sikeres szaporodáshoz. Biztosan észrevetted már, hogy félénk, menekülős halak fontos, hogy biztonságba tudják magukat, ha sokat mászkáltok az akvárium körül akkor takarni kellene a szaporító akváriumot. Nem állítom, hogy ez a gond de ez is befolyásolhatja a szaporodási kedvüket.
2019. aug. 8. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!