Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Halak, akvarisztika

A kérdés

Gurámis, növényes akváriumhoz milyen aljzat?

70l, Aquael FAN2 plus, mézgurámi+ valamilyen cory lenne benne

Keress kérdéseket hasonló témákban: gurámi, mézgurámi, akváriumi talaj

aug. 8. 20:58  Privát üzenet  

A válasz
Éle ne legyen (lásd zúzott bazalt) a törpe coryk miatt, amúgy meg a növényzet dönti el. Alacsonyabb igényű növényzetnek (valiznéria, hólyagos vízikehely, vízicsillag, ambulia etc) a sima térkőhomok is megteszi kaviccsal keverve. Égetett agyagot (manado/manado dark/manaball etc) is lehet persze, csak az jóval húzósabb. Illetve ha hosszabb távra tervezed érdemi átrendezés nélkül akkor némi táptalajt is lehet a fedőtalaj alá pakolni 1-1.5 évig kitart.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont aug. 8. 22:08 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Akváriumhoz milyen aljzat illetve talaj porszívót ajánlanátok?
Milyen és mekkora aljzatot válasszak az akváriumhoz? Fekete, fehér, "bézs"
Tudnátok mondani vegyes akváriumhoz növény, illetve halötleteket, illetve a halak és növény tartásához egy pár ötletet? Azt olvastam, hogy minél kisebb szemcsékből van az aljzat...
Eheim 2226 professional elég egy növényes akváriumhoz? Co2- t nem szeretnék használni. Hány literes akváriumot vegyek ehhez a szűrőhöz? Milyen növényeket tegyek bele? Milyen aljazatot?
Fekete hátterű akváriumhoz milyen talajt tegyek? Fekete bazaltzúzalékot akartam először, de szerintem túl gyászos hangulata lenne az akvának.
Egy 60l akvariumhoz hany kg aljzat kell hogy 6-8cm legyen?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Halak, akvarisztika rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!