Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek milyen halak...

Szerintetek milyen halak illenének ebbe az összeállításba?

Figyelt kérdés

[link]


Az akva maga 45liter, szűrés kb nincs, egy cseh légátemelő húzza át a vizet a nád gyökerei közt, úgy tűnik működik ez a fajta.. szűrés(?). világítás valami noname neon, nem több mint 10 watt illetve egy ablak..Élőlények nincsennek, csak a náddal behozott pár vizibolha és csiga, ők azthiszem jól érzik magukat. Kb hat hete működik így, vízcsere még nem volt. Nád mellett van még hólyagos vizikehely, alig pár levél volt mikor elhoztam, azóta azthiszem szépen nől... Bár lehet nem lesz neki elég a tápanyag..


De a kérdés: milyen halak illenének ide? Tudom, nem nagyon lehet válogatni a méretek miatt.. guppikra gondoltam, mondjuk egy öt fős hím csapat... szerintetek? Vagy betta, de mivel nincs fedve ezért őt kizárnám. Más tippek?


2019. aug. 9. 16:13
1 2
 1/13 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Szűrés és vízcserék nélküli akváriumba én semmilyen halat nem ajánlok. Bőven elég az a vízibolha s csiga.

Ha tényleg szeretnél halakat akkor vegyél legalább egy akasztós szűrőt vagy barkácsolj egyet. Úgy már mehetne 4-5 guppy kezdésnek. Az ,hogy átáramoltatod a nád gyökerénél a vizet az szinte semmit nem ér.

A világítás elsősorban a növényeknek kell, az a 10 watt nem sok, talán gömbmoha megmarad alatta.

Hetente kell 20-30% (vagy heti 2x 15-20%) vizet cserélni 1 napos állott vízzel.

Ha lesz szűrő akkor azt akkor kell takarítani ha már nem nyomja olyan jól a vizet. A szivacsát leengedett akváriumi vízben nyomkodd ki, ne csap alatt most ki.

2019. aug. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A hím guppi nem rossz, sok baj nincs velük, mindenféle színűek, hőmérsékletre se kényesek.

Nyilván ez csak azután jöhet szóba, hogy pótoltad a szűrésbeli hiányosságokat, és valamennyire beért a szűrőközeg, gondolom azért ez evidens.

2019. aug. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ammóniától a nitrátig nem kimutatható semmi... pedig etetem rendesen a bolháimat. A növények a szűrőközegem..
2019. aug. 9. 16:57
 4/13 anonim ***** válasza:
:D
2019. aug. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

Akkor tartsál benne bolhákat, ezek szerint azoknak tök jó.

Halakkal várj még pár évet, 5-6 év múlva, ha majd leszel vagy 14 éves, addigra hátha fejlettebb lesz a felelősség tudatod. Addig gyakorolj bolhákon.

2019. aug. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
rendben, akkor teszek be egy szivacsszűrőt :)
2019. aug. 9. 17:04
 7/13 anonim ***** válasza:
Bravó nagyon tehetséges vagy. Vizibolhát hosszúideig akvában tartani nehezebb mint guppit. Szét vet a kíváncsiság hogy mivel eteted őket. Szerintem a szivacsszűrő likvidálja majd őket.
2019. aug. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Salx Narval ***** válasza:
Én inkább egy akasztós szűrőt javasolnék, hogy ne vegyen el az amúgy is szűk helyből, a heti 30% vízcserét szűrő és a nád mellett is ajánlott csinálni, valamint a talajt is illene időnként takarítani. A vizikehelynek kicsi ez az akvárium, talán a vizikalásznak elég lenne, szoval egy kicsit kisebb növényeket keress. Én tanácsolnám a tüskéshínárt, jávai mohát és páfrányt. Endler vagy guppi hímek mehetnek majd, vagy esetleg egy kisebb nano raj. Érdemes megvárni amíg a bolhák jobban elszaporodnak, hogy ne irtsák ki mindjárt őket a halak. Ha megvan a szűrő és megvolt a növénycsere én még plusz egy hónapot várnék a halakkal, ki tudja mi rejtőzik még a nádban.:D
2019. aug. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Salx Narval ***** válasza:
Az első akváriumomra emlékeztet gyerekkoromból én is tóból cipeltem haza mindenféle növényeket és élőlényeket.:D Mondjuk én egy udvarra kitett fürdőkáddal kezdtem az akvarisztikát.:D
2019. aug. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Viszont ha olcsón akarod kihozni, akkor ha már úgyis működik egy légpumpa a cseh emelőnek, akkor azt pár 100 ft feljavítani szivacsszűrőnek.
2019. aug. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!