Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó lenne ha valaki megerősíten...

Jó lenne ha valaki megerősítene h nem népesítettem-e túl az akváriumomat?

Figyelt kérdés

Tehát most épp egy 54literes akváriumban van 6 fekete tetra,7 guppi 17 vörös neonhal,egy alga evő géb pár,és kettő panda páncélos harcsa.Tudom hogy nem jo csak ketten tartani őket,de hamarosan veszek egy nagyobb(100 vagy 120l) akváriumot mert úgy érzem h az jobb lenne nekik.Vennék hozzájuk minimum 4 harcsa társat.A biológiai szűrőt mar megrendeltem,most épp egy hydor belső szűrő(50-90l-hez) van de nem igazán szűr olyan jól ezért mar gondolkozok a külső szűrőn,tehát ha mindez meglenne elég lenne nekik a hely?Meg így most nagyon rossz a helyzet?Eddig meg semmi fajta betegség jelét nem láttam egyik halon sem.

A válaszokat előre köszönöm!



2019. aug. 10. 22:34
 1/5 Skid05 ***** válasza:
100%

Megerősítem. Rengeteg a hal. Ha van hely és megfelelő alapterületű állvány inkább egy 160ast mondanék ekkora népsűrűségnek. 54literbe max 2 faj megy el egy kis csapattal (6 egyed), a kisebbek közül (mondjuk guppi hímek + pandák). Ahhoz valóban külső szűrés dukálna. De mindenekelőtt alaposabb elméleti felkészülés.

„nem igazán szűr olyan jól” ekkora víztömegben ezt a vízterhelést nincs belső szűrő ami hosszú távon megfogná, megjegyzem az sem jó egy baciflórának, ha a szűrő folyton bolygatva van. kéne is gányolni meg nem is, ördögi kör.

„Eddig meg semmi fajta betegség” x idő után elfogy a hely a nitrifikáló baciknak a szűrőközegben, ott átlendül egy ponton, ami beindítja a kataklizmát. ez nyári hőségben még esélyesebb. ne várd meg.

a tartott fajok leírásait pedig bőszen tanulmányozd -> akvaristalexikon, seriouslyfish, akvaguru

2019. aug. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,akkor sürgősen beszerzek egy min 160as aksit,es egy jbl kulső szűrőt néztem ki elvoleg az jo.
2019. aug. 10. 23:35
 3/5 Skid05 ***** válasza:

A 2x30l-hez van (érett) szűrőd is? mert egyébként nem látom értelmét.

Mérd meg a víz keménységét (feltételezem csapvízről van szó), ha tisztességesen kemény a víz (20GH<, ez nem ritka itthon) akkor a 160asban majdan a neonoknak vagy tetráknak, (főleg) a gébeknek lágyítani kéne a vizet. Ez 160 liternél minimum 15 000 extra költség helyből. A másik, hogy az egy dolog, hogy megveszed a nagyobb üveget, a 160-as szűrője (és így a vize) sem lesz ’élő’ egyik napról a másikra, várni kell vele a halak kondijától függően x ideig, mondjuk 2 hét így is a minimum, még ebben az esetben is. És addig azért el kellene jutni mindenkinek. Élve.

Szóval addig is, az etetést illetően kompromisszumot kell kötnöd. Mondjuk ha 3 naponta adnál a jelen társaságnak enni, az sem lenne ördögtől való. Akkor is patikamérlegen mérve, hogy mindenkinek jusson egy minimális, egészen addig míg a másik nem áll készen. Nem ideális, de éhen halni nem fognak.

A szűrőt amíg nyomja a vizet most nem piszkálnám, ha ki kell nyomkodni akkor is csak párszor akvavízben, hogy lazuljon a rittyó.

Vízcserékről nem írtál, pedig (főleg nálad) kulcskérdés. Heti 2x20% előkészített (aquatan/aquasafe/neptun/pihentetés) vízzel innentől, lehetőleg talajporszívóval egybekötve. A talaj felső rétegét meg kell szabadítani a mulmtól, minél kevesebb ammóniával legyen dolga a szűrőnek.

Növényzet…tüskéshínár, békalencse, békatutaj, hólyagos vízikehely, ambulia, sallangos vízipáfrány telepítése, közös bennük az étvágyuk, segítenek, hogy ne történjen meg az ominózus átlendülés. Minden üzletben kapható vmelyik.

2019. aug. 11. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Aztaq... hát ez rottyon van, ehhez 100-120 liter se elég. A terták olyan nagyra nő(né)nek, meg akkora zabagépek, hogy önmagukban leterhelnek 50 liter vizet.

A guppik a páncélosok meg az algázó nagyságrendileg kb újabb 50 liter. A 17 neonra kb 70-80 liter mondanék.

Ez nem hely igény, ez vízterhelés.

2019. aug. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jolvan hat bocsanat ezt elegge el ba**tam,de eddig heti egy 25-30%os vízcsere volt talajporszivizassal,most akkor 2 lesz,mar kinéztem az akváriumot,160literes,650l/h szurovel,2×18Wattos lampaval,(de ez csak ideiglenes megoldas lesz, (es mellé teszem a mostanit)aztan megveszem a külsőszűrőt.
2019. aug. 11. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!