Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Halak, akvarisztika

A kérdés

Guppik között néhány fejjel felfelé, függőlegesen úszik egy helyben, mi lehet a bajuk?

Olyan, mintha nem tudnának felmenni vagy haladni. Lapátolnak, de nem haladnak sehová. Ez normális vagy betegek?

5-6 db kifejlett halnál vettem ezt észre, többnyire nőstények.

Keress kérdéseket hasonló témákban: guppi, szivárvány, Poecilia, reticulata, díszhal, akvárium, beteg, betegség, úszás, hal

aug. 12. 14:07  Privát üzenet  

A válaszok
biztos, hogy nem normális

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont aug. 12. 14:30 Privát üzenet
A vertikális úszás mindig úszóhólyag betegség, legtöbbször bakteriális vagy parazitafertőzés, valamint túletetés miatt. Erre utal az is, hogy több érintett hal van. Ne etess 3-4 napig. Ha nincs változás, akkor kezeld őket sera omnipurral.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont aug. 12. 15:42 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi!

# 3/3Időpont aug. 12. 22:15 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Üdv! Szeretnék néhány kis díszt az akváriumomba, de nem találtam olyat, ami tetszene, így úgy döntöttem, csinálok. Tudtok olyan ragasztót, ami vízálló, illetve nem árt a halaknak?
~120 literbe milyen szűrőt tegyek 40w-s világítás és néhány csíkos csuka mellé?
Szeretnék valamilyen rákot tartani, még azt se tudom milyen fajtát, eléggé tanácstalan vagyok. :D Tudnátok ajánlani nekem rákokat és írni róluk néhány dolgot a tartásukról stb?
Juwelvision180led komplett szettem van növények vannak 20 Vneon,8pancelos,2anci. Még szeretnék néhány halat. Elég lesz a gyári szűrő a jövőben? Vagy kell majd egy külső is?
Indítani akarok egy 65 literes akváriumot, élő növényekkel és néhány guppival, belső szűrővel meg lehet oldani?
Közel egy hete, hogy leejtettem az almacsigát 1méter magasságból. Azóta kómába fekszik de ad néhány jelet, hogy még "élek"Van vélemény, hogy még meg marad vagy búcsút vehetek tőle?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Halak, akvarisztika rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!