Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehet lenyugtatni egy...

Hogy lehet lenyugtatni egy gurámit?

Figyelt kérdés
két hete volt nagy akvárium takarítás és miközben ki hálóztam a kék gurámimat kiugrott.Az eset óta mindentől fél egész nap elvan bújva az akvárium közelébe ,se tudok nagyon menni mert megijed, csak este úszik elő amikor már lefeküdtem.2 hete kb retteg és bújkál mostanra csak annyit javult a helyzet hogy etetésnél fel úszik.Le lehet valahogy nyugtatni? (azért van így számon tartva mert csak 3 an vannak és elég feltünő szegény viselkedése ) Más tapasztalt már hasonlót?

2019. aug. 14. 15:08
 1/8 Skid05 ***** válasza:

Minél értelmesebb egy jószág annál nehezebben nyered vissza a bizalmát. A gurámik kétségtelenül az értelmesebb halak közül valók. Nem kis stressz volt neki az incidens, különösen egy nagyobb hal esetén komolyabb sérülés is lehet belőle. Lassan szoktasd a jelenlétedhez, mindig egy kicsit közelebbről figyeld a napi falatozást. A hálót pedig legalább a tenyereddel takard le ha hal van benn.

Van egy aggasztóbb kérdés is azonban: miért volt szükség egy akkora volumenű takarításra amihez halásznod kellett? A 3 egyed milyen ivari megoszlású? Mekkora üvegben úszkálnak? Megfelelően fedett az üveg? Külsérelmi nyom?

2019. aug. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Salx Narval ***** válasza:
Idővel megnyugszik ha adottak a tartási feltételei és nyugodt környezetet biztosítasz. Azt hiszem nagy hibákat vétettél és indokolatlan mértékben zaklattad, ekkora stresszt nehezen felejtenek el ezek a békés és szelíd halak. Kíváncsian várom én is az első válaszadó kérdéseire adott válaszodat. Ha indokolt egy hal kifogása az sem úgy történik, hogy lecsapunk rá, vagy kergetjük a hálóval. Az akvarisztikához türelem és elkötelezettség kell, nem lehet csak úgy nekiesni a dolgoknak.
2019. aug. 15. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
év közben nem nagyon lakok itthon (koli) és szüleim etetik őket ,valószínűleg túl sok tápot szórtak be mert teljesen elvolt szineződve a víz az akvárium falán is le volt rakodva.A neműket nem tudom pontosan annyi biztos hogy egyneműek (hegyes a felső úszójuk) ketten vannak gurámik és egy tisztogató hal. 40 Literes akváriumba.2-3 éve vannak nálam. Eddig tényleg nyugisak voltak közel mentem hozzájuk jöttek fel napközben úszkáltak az egészben minden fele.
2019. aug. 15. 10:54
 4/8 A kérdező kommentje:
igen teljesen le van fedve az akvárium ,éppen csak bele került a hálóba amikor kiugrott és a szönyegen landolt.Külső fizikai sérülést nem látok rajta inkább a viselkedése aggaszt.
2019. aug. 15. 10:59
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Csoda, hogy még élnek. Mit mondhatnék, borzasztó körülmények között tengődnek a halaid, talán el kellene olvasnod a kék gurámik és az algázók igényeit és magad is rájössz a hibákra. Bocs de én állatkínzáshoz nem asszisztálok.
2019. aug. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%
Add el őket amíg halára nem kinozod őket. 200 liter lenne nekik a minimum. Ha nem tudsz gondolkodni róluk nem kell állatot tartani...
2019. aug. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%
Az nem aggaszt hogy állatkínzás amit művelsz velük, a szüleiddel együtt?
2019. aug. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Eleve nagy takarításra jó ha 5-10 évente szükség van egy normálisan üzemeltetett akváriumban, akkor is csak a talaj miatt...
2019. aug. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!