Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lágyítóból kijövő kemény...

Lágyítóból kijövő kemény (szennyvízzel), mit szoktatok kezdeni?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni és beüzemelni egy ozmo készüléket. Még nincs tapasztalton benne, ezért érdekelne, mihez lehet kezdeni, mire lehet felhasználni a kemény,- azaz szennyvízet?

2019. aug. 15. 21:23
 1/5 Skid05 ***** válasza:
Öntözésre (persze nem kalciumra kényes fajoknak), felmosásra, fürdésre, wc leöntésre, autó mosásra…
2019. aug. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nincs annyi szobanövényünk, hogy ennyi vizet elhasználjak. Felmosásra, autómosásra épp nem jó a kemény víz, mert foltosan szárad meg. Fürdésre sem épp hasznos megoldás érzékeny bőrre. A vécé öblítés jó ötlet, de ahhoz kéne egy külön tartály.

Ahogy olvasom, 1 liter tisztított víz esetén 2 liter szennyvíz keletkezik. 200 liter akvárium estén az 400 liter elpazarolt víz. Lehet, mégis inkább a kevertágyas vízlágyító gyantás megoldást választom, ott nincs szennyíz. Nagyon nehéz eldönteni, melyik a pénztárcára kedvezőbb megoldás.

2 liter gyantával lehet 200 liter vizet előállítani. Ennek ára, első vásárlásnál 6000.- Ft, majd minden alkalommal 1000.- Ft cserével. Egy Ro / ozmo készülék pedig kb. 25000.-Ft. Ebben kb. fél évente kell cserélni az előszűrőket, amelyek együtt 5-6000.- Forintba fájnak.

2019. aug. 16. 16:19
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha jól számoltam, gyantával éves költség kb. 20-22000.-Ft lenne. Ami esetleges problémák, azaz nem tervezett vízcsere miatt felmehet kicsit. Tehát nagyjából ugyanannyiba lenne, mit egy Ro készülés + egy előszűrőcsere. :-o
2019. aug. 16. 16:30
 4/5 Skid05 ***** válasza:

Alapvető infók ismerete nélkül nehéz erre mit mondani, kalkulálgatni. Ennyiből (most már) azt raktam össze, hogy nem kertes házban laksz…

Mennyire kemény a víz (kh, GH)? Mértél-e esetleg TDS értéket a csapvízben? Mekkora üveghez kéne? Mekkora vízcseréket tervezel (társas, lowtech, hightech akva etc)?

A 1:2 arányt a hálózati nyomás erősen befolyásolja. Adja magát, hogy hányadik emeletről van szó?

„Fürdésre sem épp hasznos megoldás érzékeny bőrre.” Jelenleg esővízben fürdesz vagy vmi spéci vízlágyítóval? ez a „szennyvíz” sem lesz más mindössze csapvíz klór nélkül

„autómosásra épp nem jó” nem irreleváns, hogy mivel törölsz, mondjuk szerintem a mosás elsődleges célját a retek eltávolítását így is betölti „Felmosásra” detto.

off: meg azért ezzel a foltot hagyó szemlélettel nehéz együtt éreznem egy olyan bolygón ahol 1.5 mrd ember számára még az ivóvíz is napi probléma

A 22 000-es éves költségből nekem az jön ki, hogy heti 18-20 liter cserevízre van szükséged / hét, ez minimum + 40l szennyvíz (nyomás, vízhőm befolyásol), ez még kezelhető volumen, de ha nem tudod felhasználni, akkor ez is pazarlás, ez nem kérdés. Viszont ehhez meg nem kell egy 25000 értékű készülék, jó az 15000-ből is.

Az akvaristák jó része pazarol, főleg vizet (egyéb erőforrások mellett lásd 4x54w fényerő 8 órában). Vki azért mert nincs kertkapcsolata, vki meg tesz rá mert megteheti és pont… csak remélni tudom, hogy utóbbiak vannak kevesebben.

100l üvegméret alatt a gyanta is jó megoldás, ha van türelmed vele babrálni és cseréltetni tudod x km-en belül. Persze hosszabb távon szennyvíz, membráncsere ide vagy oda az RO lesz kifizetődőbb.

2019. aug. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
"1-liter tisztított víznél 2-liter szennyvíz keletkezik" Ez azért nem a szennyvízlefolyóba öntendő víz. 200-literes akváriumhoz nem 200-liter lágyított víz kell hanem kemény víz esetén is csak a fele mivel keverni kell csapvízzel a kívánt értékre. Így már csak 200-liter "szennyvized" keletkezik és 100 liter lágyított. Ebből a 200-literből még 100-litert nyugodtan hozzákeverhetsz a lágyhoz 20NK-s víz esetében akkor 10NK-s akváriumvizet kapsz, vagyis 100-liter marad csak pluszban és nem 400. Ha tévednék javítsatok ki de én úgy értelmeztem ,hogy a melléktermék víz is mechanikai és szénszűrőn megszűrt csapvíz csak épp nem lágyított, vagyis tisztább a csapból kifolyó víznél.
2019. aug. 17. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!