Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 300 literes akváriumba milyen...

300 literes akváriumba milyen hal mehet még a felsorolt halak mellé?

Figyelt kérdés
Van 10 zebradánióm 8 darab galaxyval. Viszont én nagyon keveslem és szeretném még színesebbé tenni az akváriumot. Gondoltam még arra is hogy beszerzek pár red cherryt is. Valami harcsa vagy törpe gurámi esetleg? Más fajtákat is szívesen látnék csak hirtelen ez jutott az eszembe.

2019. aug. 16. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Van egy pár faj, ami megférne egy ekkora élettérben. Opció, hogy felduzzasztod a létszámokat nagyobb rajokra. A törpe gurámi viszont merőben más habitusú, mint a dániók. Egy dél-kelet ázsiai biotópot is össze lehet hozni, díszcsíkokkal kiegészítve. Garnélák akkor ha dús (alj)növényzet lesz számos rejtekhellyel, de mondjuk díszcsíkok mellé pont nem, kisebb harcsafélék mellett működhet.

Viszont lényeges, hogy a hirtelen ötletelést kísérje tervszerűség is utánolvasással. Az igényeket össze kell hangolni (celsius, GH, habitus), a fajok leírását több oldalon átnézni, megfelelő szűrést szem előtt tartani a megnövelt létszámhoz is.

[link]

[link]

[link]

2019. aug. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
A galaxyk létszámát érdemes lenne növelni, akár meg is duplázhatod. Ha legalább közepesen kemény tőzeges vizet tudsz biztosítani (12-15 NK) dús a felszínt elérő ill lebegő növényzettel akkor gurámik is mehetnek de törpe helyett inkább gyöngy, vagy méz gurámit ( 1 db hímmel háremben érdemes tartani őket). Én a gyöngy gurámit ajánlanám mert kevésbé érzékeny. Támogatom a kolléga ötletét, érdemes lenne az ázsiai vonalat némiképp szem előtt tartani a további telepítéseknél. Ha a csíkokra esne a választásod akkor a gyökerek, mohák, páfrányok mellé finom szemcsés talajt is biztosítani kell.
2019. aug. 17. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az akvárium lassan 1 hónapja üzemel növényekkel és megfelelő szűrés-fűtéssel. Növények: gömb és jávai moha, paravula, lilaleopsis, ludwigia, pogostemon helferi, vizikehely, lánddzsás vízipáfrány és kardfű. Halak beszoktatásra 3 napja kerültek bele. Mindenképp szeretném mind a kettő csoport létszámát legalább 15re felvinni, utánna olvastam a csíkoknak és a gurámiknak is. A párduccsík nagyon érdekel és több forrás szerint is lehet garnélákkal együtt tartani, bár nem erőltetem a dolgot. Illetve a gyöngy gurámi is nagyon tetszik. A kisállat kereskedésben érdeklődni természetesen fogok a 2 faj felől. Viszont az lehetséges hogy párduccsíkot és a gyöngy gurámit is tartsak, megférnek egymás mellett?
2019. aug. 17. 11:43
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Persze, a gyöngygurámik nem foglalkoznak velük ők általában középen és felül úszkálnak a csíkok pedig a talaj közelében és a bozótosban. Szerettem én is a gyöngyösöket és még sohasem tapasztaltam semmilyen hallal szemben agressziót tőlük, kivéve a két hím rivalizálását de 300-literben az sem vészes. Minden esetre 1hím 2-3 nőstény arányban tartsd. Viszont ha ikráznak akkor fél méteres körzetből elzavarják a többi halat de nálad lesz így is bőven helyük. A nagyobb testű amano garnélákat tartottam már keményebb halakkal is én nem tapasztaltam stresszt, sőt néha rámásztak a pihenő halakra.:D Hátránya, hogy édes vízben elpusztulnak a lárvái, az-az nem tud szaporodni. A kisebb garnélákat azért zavarnák a gurámik, nem hagyná őket hidegen a sok ivadékoru csemege, értük a talajra is lemennének.
2019. aug. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Nagyon sokat segítet!
2019. aug. 17. 13:53
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Még annyit, hogy a szűrő esőztetőjét úgy állítsd be, hogy fodrozza a felszínt hosszanti irányban de túl nagy áramlást ne okozzon mert a gurámik nem szeretik. Az akváriumot fedni kell de legyen egy kis rés, hogy ne fülledjen be. Az elpárolgott vizet mindig desztillált vagy emberi fogyasztásra is alkalmas ioncserélt vízzel pótold. Ha van lehetőséged tiszta helyről esővizet gyűjteni akkor vízkezelő és aktívszén segítségével tökéletes vizet csinálhatsz a fokozatos lágyításhoz utánozva az esős évszakot, tőzegkivonat is mehet ebbe az akváriumba. Szerezz tüskéshínárt, nagyon jó vízszűrő, rejtekadó és nem utolsó sorban dekoratív növény.
2019. aug. 18. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!