Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létezik, hogy a postakürt...

Peca1000 kérdése:

Létezik, hogy a postakürt csigák nyírják ki az almacsigáimat?

Figyelt kérdés

Van egy átmeneti akvárium 50 literes, ahol volt hét kifejlett almacsigám.


Hamarosan egy 160 literesbe költöznek.


Raktam be kék és barna postakürt csigákat is, volt benne még pár hólyagcsiga, és Malásj tornyos is.


Mindegyik csigafaj szépen növögetett és szaporodott, az almacsigák is duplájára nőttek, jól érezték magukat.


Aztán egyszer csak pár napos, hetes időközönként elhullott 1-1 db, amiket kiszedtem.


Ma 2 is elpusztult, azt hittem, hogy betegségben.


Néha, mikor kiszedtem őket, megnézni ha sokáig mozdulatlanok voltak, akkor megmozdultak, és láttam rajtuk planáriákat is.


Egyszer csak azt vettem észre, hogy egy üvegfalon pihenő példányt 2 oldalról is közrevesz 2 db nagy postakürt csiga, és szegény almacsiga próbál tőlük szabadulni, de ők csak folytatták.


Gyorsan kikaptam az összes nagy postakürt csigát és áttettem egy másik akváriumba.


Lehetséges az, hogy már máskor is rágták őket, megsebesültek, a sebek miatt megbetegedtek, ezért mentek rájuk a planáriák, és pusztultak el?


Ma be raktam egy planáriacsapdát.


Vízcsere heti 1X 20-30 %, Sera Aquatannal kezelve, így pár napig pihentetett vízzel.



2019. aug. 17. 20:43
 1/8 A kérdező kommentje:

A csigákat rendszeresen és változatosan etetem.


Kapnak garnéla és algaevő halaknak szánt tápot (Sera, Tetra), forrázott és fagyasztott salátát, spenótot, cukkinit, uborkát.


Illetve szárított fonal algát, és sallangos vízipáfrányt, ill. élő békalencsét is.

2019. aug. 17. 21:10
 2/8 A kérdező kommentje:
Halak nincsenek, és ebben az akksiba Helena csigákat sem raktam. Az a másikban van.
2019. aug. 17. 21:12
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
Láttam már őket haltetemet, garnélapáncélt és ikrát enni, mondhatni minden rothadékot megesznek de, hogy élő csigára támadjanak, ez nekem új. A sérült, váladékozó, vagy beteg csigát elképzelhető, hogy kajának nézik. Sok a szerves bomlástermék ha ezt megszünteted eltűnnek a planáriák is. Lehet csapdázni de a talajt is porszívózni kellene. Azt sajnos nem tudom mi bajuk lehetett a csigáknak de minden csiga sok kórokozót hurcol lehet, hogy valamire érzékenyek voltak.
2019. aug. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tény, hogy sok a mulm, hiába talajporszívózok.


Akkor még többet fogok porszívózni, ha nem probléma a heti 2-3x vízcsere sem.


Hátha így eltűnnek a planáriák.


Köszi a tanácsot

2019. aug. 17. 23:20
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
Nem probléma de akkor 10-15% nál ne legyen több alkalmanként, vagyis ne nagyon lépd át a heti 30%-ot. Használhatsz iszaplopót is ilyen kicsi akváriumnál. Amúgy milyen talaj van? Hátha lenne jobb megoldás is.
2019. aug. 18. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

OK!


Szürke terráriumi homok.


Márkát típust nem tudok mondani.


A nagy akksiba már JBL Manado lesz.

2019. aug. 18. 22:18
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Ezekhez legjobb a talajporszívó.
2019. aug. 19. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Agonoize ***** válasza:
Tudom nem feltétlenül témába vág a dolog,de én egyszer azt vettem észre tünek el az almacsigáim nem tudtam mitől még egyszer rajta kaptam a nagy ancit,hogy cuppogtatja a még megmaradt almacsigámat teljesen egészséges volt nem elpusztult tetemet szippantott ki.
2019. aug. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!