Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora akváriumot visz el...

Mekkora akváriumot visz el egy Tetratec Ex 700 as külső szűrő?

Figyelt kérdés
Új üveget kell vennem lassan mert a régi már tiszta karc, kiváncsi vagyok vehetek e nagyobbat mint ami most van 😀

2019. aug. 19. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyban függ mit tartasz benne.
2019. aug. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyban függ tőle, hogy mit tartasz az akváriumban is, meg a szűrőben is! Mármint milyen minőségű a szűrőközeg.


Meg hogy mechanikailag, vagy biológiailag? Mert ha az a 6 liternyi szűrőanyag beérik, az amellett hogy jelentős nagyságú baktérium kolóniának ad otthont, ugyanilyen jelentősen le is fojtja az áramlást.


Ha veszel mellé belső szűrőt, ami megoldja helyette a keringetést, akkor olyan 160 liter körül mondanám a végét, bár nem mindegy mekkora zabagépeket tartasz benne, vagy mennyi növényt, stb.

Még ha egy nagyobbacska belső szűrőt mellé raksz, és visszafogottabban tervezel a halakkal, lehet a 180 is belefér.

3% alá szerintem nem kéne menni, mármint a bruttó térfogathoz viszonyítva, a hasznos szűrőtérfogatot.

2019. aug. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

...ha meg nem akarsz belsőt... hát akkor meg nagyon kicsit. 80-90 liter körül? Hogy értelmes áramlás is legyen.

Vagy ha nagyobb, akkor 3 naponta aljzat-porszívózhatsz.

Mindenképpen logikusabb lenne mellé egy belső, végül is úgy az ideális.

2019. aug. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát most 70 literes van alatta, és olyan 110-120 ra terveztem felmenni, akkor azt mondjátok ez így lehetséges kiegészítve?
2019. aug. 19. 21:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Simán.
2019. aug. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!