Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan számítódik a watt per...

Hogyan számítódik a watt per liter?

Figyelt kérdés
Mármint ne értsetek félre, értem, de az én esetemben 120literes tank, de van alul 2 centi növényföld, és 6 centi manado rajta. El is használtam kb 10litert belöle. Akkor ez azt jelenti, hogy 110literröl számolom a watt per litert, vagy az aki méretei szerint számolom?
2019. szept. 7. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
melegitohoz kene? mert 50w os is eleg ha nem akarsz 25 fok fole menni (lehet h birna tovabb is) az h menyi ido alatt romlik el "csak" gyarto fuggo, igazabaol az a lényeges kulombseg h vizcserénél menyi ido mire felfuti az uj vizet, mert amugy a hoveszteseg eleg kicsi
2019. szept. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bruttó literre (üvegre) számolják, ha mindenki levonogatná a dekorok meg a talaj (a halakról nem is beszélve ;) vízkiszorítását újra őskáosz lenne. A w/l egy jó alap a fényerők összevetéséhez fénycsövek (t5, t8) esetében, a kompaktok és ledek és az eltérő fényhasznosításuk miatt meg a lumen/liter uúgy bruttóra számolva.
2019. szept. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez ennél ezerszer bonyolultabb.

Bruttóval számolj.


(Jelen esetben maximum a vízoszlop magasságának a csökkenését lehetne figyelembe venni, de - mivel ennél sokkal bonyolultabb a történet- ehhez jóval több konkrét adat mellett se létezik konkrét képlet, úgyhogy fölösleges ezen agyalni.

Pláne úgy, hogy eleve már az alap képlet , a w/l is, meg egyébként a lumen/liter is, messze nem tökéletes, tehát a legprecízebb számolgatással is maximum egy hozzávetőleges eredményt kapsz.)


Esetleg érdemes előre betervezni a tartandó növényeket, és vízinövényes fórumon konkrétan rákeresni az adott fajra, hogy mások, hasonló körülmények között, (térfogat, vízoszlop magasság) milyen fényforrást, fényerőt használva értek el sikereket.

Ez se tuti recept, hiszen sok más körülmény is befolyásoló, pl leginkább a tápozás, de ez is ad egy támpontot.


Ha már szóba került a tápozás...

Említetted ezt a növény földet. Ez rendes szárazföldi növényekhez való virágföld?

Csak mert akkor nem annyira áll össze a kép, mármint egy ilyen brutális elmeroggyanást csak olyan elvakult vérprofi kertész meg bevállalni, aki ilyen w/l-es dolgokkal nagyjából 15 évvel ezelőtt is tisztában volt, tehát ha ilyen alap dolog kérdésként merül fel, akkor ha ez a cucc tényleg virágföld, akkor azzal nem tudom, hogy fogsz tudni megbirkózni.

2019. szept. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nem virágföld szó szerint :) Tropica growth substrate, írhattam volna táptalajt, igazad van, bocsi. köszönöm a válaszokat!
2019. szept. 8. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!