Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért barnul a növény levele?

Miért barnul a növény levele?

Figyelt kérdés
Miért barnul meg az indiai vizicsillag levele? Letörlöm, és szép megint. Tropica zölddel tápozok + carbo. Co2 is van, meg 1w per liter fény is. Mi lehet a baj? 3 naponta cserélek 10litert a 100ból.
2019. szept. 8. 17:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Le tudod törölni a barnaságot???!!!


Akkor mi az, hogy megbarnul? Hát akkor nem barnul meg, hanem rámegy valami barna éliennyál, ami barna, és le lehet törölni.

Ez jellemzően kovamoszat.

Amire normál esetben még akár tudnék is mondani valami biztatót, de 1 w/l az nagyjából, egy 3 milliárd évnyi evolúció minimum 10. emeletről való lehugyozása, és ilyen körülmények között bármi is megtörténhet, meg ennek az ellenkezője is.


Egyébként a megválaszolás megpróbálásához kéne egy szűrő kapacitás ( biológiai szűrőközeg térfogata, mechanikai szűrés ténylegesen gyakorlatban bemért vízforgatása)

mindez mekkora aksiban, mennyi állat mellett;

valamint nagyon nem elhanyagolható, hogy mikor indítottad a rendszert, mióta vannak meg a növények.

2019. szept. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

120literes, tetra ex1200 szűrő, 3 kiló eheim sub pro benne, plusz kerámia, és szivacs. 10 szumátrai + 2 sziámi algaevő. Régóta megy már, fél éve is van. De nemrég növényeztem újra. RO-s lágyított víz, plusz csapvíz, 10kh-21gh jelenleg. Lágyítás alatt van még. ph 7.5, 8 körül.


mire érted az 1w per liter evolúciós izét? 112wattos lámpa van felette. 1600lumen per égő, és ugye 4 van. Mi evvel a baj?

2019. szept. 8. 21:30
 3/12 anonim ***** válasza:

Az evolúciós izét arra értem, hogy a növények az evolúció során kifelé jöttek a vízből, meg előtte a vízfelszín felé törekedtek, hogy több fényhez jussanak, nem volt olyan hogy fele ilyen messze lett volna a Földtől a Nap, és emiatt lett volna a vízben dupla vagy tripla erős fény.


Tehát visszakényszeríteni a növényeket a víz alá, és ott biztosítani nekik olyan erősségű fény, és CO2-t, mint ha szárazon, vagy minimum mocsári körülmények között lennének, azzal a természet alapvető törvényeivel mész szembe.

Van az akvarisztikának ez az ága, elég komoly, majdhogynem külön hobbi, félreértés ne essék, nem lebecsülöm, de ettől még tény, hogy ilyen körülmények a természetben nincsenek, nincs foton bomba, nincs nagy nyomású CO2 beoldás, stb.


Ez kicsit olyan, hogy azért találták ki, mert meg tudták csinálni, és mert lehetséges, tehát akkor csináljuk meg.


A baj meg az vele, hogy (ellentétben egy "hagyományos" iránnyal, ahol a természetesség megközelítése a cél) itt szembe mész a természettel, a határokat feszegeted, márpedig ha a természet ellen dolgozol, nem lesz könnyű dolgod.

Minél több a fény, annál érzékenyebb a rendszer. Annál instabilabb, annál könnyebben borul (ha nem is nagy mértékben) az egyensúly.

Ilyen körülmények közt bőven elég hogy új növények kerültek az aksiba, a rendszerhez beállt stabil növények megszűntek, az újaknak akklimatizálódni kell, az igényeik is mások lehetnek, plusz a lágyítást is említetted, az is folyamatosan változik, CO2-zés mellett minél lágyabb a víz, annál savasabb is, tehát a kémhatás is változik, szóval nem állt be rendszer.

Egy ilyen érzékeny cuccnál ez szinte azonnali tüneteket produkálhat, és simán elképzelhető, hogy bármilyen alga (pl barna alga) megjelenik. (Nem, az nem kevés fénynél szokott megjelenni. Sőt!)

Vagy mondjuk az ültetésnél felkavartad a táptalajt, és a beoldódó extra táp kavar be.

Majd biztos lesz másnak is más ötlete, de az akvakertész fórumon is érdeklődhetsz, ott erre a vonalra vannak specializálódva, nekem ez (a fentiek miatt) nem annyira a kedvenc irányzatom, így ambícióm se volt rá, hogy különösebben mélyebben elmerüljek benne.

2019. szept. 9. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ránéztem erre a tápra, hát nem föltétlenül jó neked...

Foszfát van benne, ami abszolút segíti a barna alga növekedését. Az általános tápokban azért nincs foszfát, mert az a hal kajából is elégséges mennyiségben kerül be.

Ez a táp kimondottan nagyon kevés halhoz van ajánlva, 10 szumit meg 120 literben egyáltalán nem mondanék kevésnek!


Ahogy nőnek a halak, egyre többet esznek, és a szumik alapvetően is nagy zabagépek, erős testfelépítésű "nagy" halak, nagy fogyasztással, az a 10 szumi felnőtt korában eszik annyit, mint 35 neonhal!

A kovamoszatoknak meg élete a szilikát meg a foszfát.


Lehet érdemes lenne kipróbálni valami általánosabb tápot, normál halas akváriumhoz tervezettet, és ha kell, külön adagolni nitrátot, foszfátot, csak kevesebbet.

Plusz a vízcserénél minimum 30%-ot el kéne érni hetente, úgyhogy heti 2×15 liter szerintem az alja, amit neked cserélni kell.

2019. szept. 9. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Skid05 ***** válasza:

Lényeges kérdés: milyen a növényzet fejlődése? Milyen gyakran metszel? Csak a csillag barnul?

Mennyi tápot adsz a „zöldből” és milyen időközönként?

Milyen a fénycsövek kelvin értéke?

Milyen a talajod?

Esetleg teszt értékek (no3, po4, Fe)?

2019. szept. 9. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszi, csak a csillag barnul, minden más nő szépen. nő a sessiliflora, nő a rotala, még a rotala wallichi is. a HM is teril. a papagálylevél is nő, vörösödik. napi 3 milit kap a zöldből + 8mili carbot. a fények lumen értéke 7400lm. a többi tesztre még nem sikerült beruháznom sajnos
2019. szept. 9. 07:27
 7/12 A kérdező kommentje:
ja a talaj tropica growth subsztrát kis tetra complete szubsztráttal keverve(megmaradt), felette 6centi manado
2019. szept. 9. 07:28
 8/12 anonim ***** válasza:

87%-os!

Első számú gyanúsítottnak én továbbra is a foszfátot tartom, de így rákeresve lehet, hogy a fény terén se a legjobb a helyzet, mondom mit találtam, hátha neked segít.


1 féle fényforrást találtam , ha a 112-t visszaosztom 4-el , az 28 watt, ami ebből 1700 lumenes, az egy juweles cső.

Na most az a helyzet, hogy hiába 6400 K, azt gyakorlatilag végtelen számú keverékkel elő lehet állítani, ez nem semleges fény, hanem ez a juwelnek a növényes csöve. És ebből van 1 w/l...

[link]

2019. szept. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
igen juwel van, de akkor melyik juwel csövet vegyem? sajnos csak juweles jöhet szóba.
2019. szept. 9. 08:12
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha a spektrum a hibás, akkor a másik két csövét használnám vegyesen:

[link]

A day-t és a naturt. Néztem a spektrum képét... Hát nem is megyek bele inkább.

A 2 együtt használva ér annyit, mint egy 3 sávos cső.

Nem értem, egy növényes csőbe minek az a gigantikus zöld csúcs...


Ha megakarsz hagyni a mostani növényes csőből, akkor 1 vagy 2 db-ot hagyj meg, ha 1-et hagysz, akkor a másik 3 lehet 2 day, 1 natur, ha 2-t hagysz, akkor meg 2 day. Szerintem.

De akkor is ott van még a táp probléma, szerintem nem oda illőt használsz. És a vízcserék is kevesek ahhoz, hogy megengedhess magadnak egy túltápozást.

2019. szept. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!