Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen alga lehet ez? (képek...

Milyen alga lehet ez? (képek lent)

Figyelt kérdés

Nem tudom mi lehet ez, kék zöld alga(cyanobaktérium), barna alga féleség(diatom)?

Egy 70 literes akvárium egy nagy belső szűrővel.

Ilyen vékony réteg amit pl leszívni nem lehet, de ha megfogom letudom húzni.

Minden héten vizet cserélek az akváriumban, rendben tartom takarítom, de ez a fránya valami mindig kb egy hét alatt újra lesz.

Azt tudom, hogy magas a szilikát tartalma a víznek, az meg kedvez a barna algának azt olvastam, lehet valami olyasmi?

Emiatt tartok ott, hogy most rendeltem egy külső szűrőt, szilikát megkötő szűrőanyagot, új talajt és egy restarton gondolkodom. Annyira el vagyok keseredve, ha ez sem fog működni...abbahagyom


[link]


[link]


2019. szept. 8. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Es miert baj ha alga van benne? Attol csak termeszetesebbnek hat az akvarium. A folyovizben is van moha.
2019. szept. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Skid05 ***** válasza:

Gondolom a szilikátot a szolgáltató is feltünteti, ha ezt fixre veszed. Ha tényleg jelen van akkor abszolút benne van, hogy ez egy állandó moszat tápanyag. Más is rásegíthet egyébként:

Milyen a fényforrás? Kelvin, lumen, watt bármi…

Milyen szűrőanyagod van? Szűrő modell neve is hasznos lenne.

Mennyi lakó jut a 70 literre?

Milyen talajod van? Talajtakarítás?

Jól fejlődő élő növényzet?

Mikor indult az akva?

2019. szept. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Régóta megy az akva, és mondhatni ez elég folyamatos probléma

Jelenleg 18w T8-as fénycső van felette ha jól tudtam kiköbözni 4000 kelvin

5 neon 7 citromlazac 5 serpalazac 6 izzófényű pontylazac. Tudom soknak tűnik de egy ideig csak egy nagyobb csapat neon volt benne, és ez a moszat/alga akkor is volt. Egy aquael turbo filmet 500/1000-es van benne már nem emlékszem, a gyári töltettel plus sera siporax minivel kiegészitve

Talaj jbl manado és Ada africana keverék, minden vizcserenel porszivozóm

Növényzet nagyon nincs pár tő cryptocoryne.

Amilyen fejlesztésekre beruháztam a következők

Külső szűrő(oase filtosmart200)

Új alacsony igényű növények(vallisneria, hydrocotyle tripartita, echindorus)

Új talaj (dennerle quartz homok)

És talán csapjak hozzá még egy 18 wattos fénycsövet 6500 kelvinest és így lenne 36watt felette?

2019. szept. 9. 01:33
 4/5 Skid05 ***** válasza:

Ez a 18w (ami ráadásul ezek szerint 4000K, kevés a kék spektrum) kiváló feltétel a barnamoszatoknak. Alacsony fényerőn jól teljesítenek.

Az ADA-t nem tudom mi célból keverted a Manadóval, de egy növényzet nélküli gyengén világított akvába aktív talajt tenni, finoman szólva rossz ötlet. Ammóniával terheli a vizet, ha nincs növényzet (és azt energiával ellátó fényforrás) akkor minderre elég hosszú időn át képes, káros hatással. Az ammónia jelenlétét a moszatok is komázzák, na meg a ciano is. Ha használt volt már behelyezéskor a talaj akkor módosul a helyzet, de manadoval akkor sem jó ötlet mixelni.

Aztán, hogy emellett tényleg vannak-e szilikátok a vízben azt a szolgáltatód megmondja. Ha igen akkor 3 tényező egyszerre kedvez a diatómáknak.

A tripartita és az echino nem kimondottan alacsony igényűek, a jelenlegi fényed mellett igen gyorsan szétmállanak. Javaslat: H polysperma, L sessiliflora, H difformis, C thalictroides (ha javítasz a fényen).

A fentiek miatt egy 2x18w 6500K T8 csőpárost indokolt lenne beszerezni. Nem kell spéci cső, elég két sima diszkont árú. [link]

A talajod, mint írtam kérdőjeles, növényi (és biológiai) szempontból a manado egy nagyon jó talaj, jobb, mint a Dennerle dekorkavicsa.

A turbo filter 500asa is bőven elvinne egy nem túltelepített 70es üveget, nálad a társítás viszont jóval az optimum felett van, nem a moszatok vagy a szűrő miatt, hanem 70 literhez általában véve. Rajhalak esetében kevesebb fajból kellene nagyobb egyedszámra törekedni.

A képekről egyébként nem tudtam túl sokat kivenni, a diatóma és a ciano is tud hártyát, összefüggő nyálkát képezni.

2019. szept. 9. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Van itt egy kis penész is a fán, amúgy nem vészes ennyi alga. Ha kicsit kevesebb hal lenne, vagy kicsit nagyobb lenne az akvárium mondanám, hogy vegyél egy ancit az karban tartaná a fát.:D Érdemes lenne időnként kivenni és egy kicsit lesikálni pl részleges vízcserekor, elbírna pár napos csersavporos fürdőt is, természetesen az akváriumon kívül (nem fontos). Én főleg a féligkezelt fának tudom be a dolgot. A fénycső módosítás jó ötlet az akváriumodnak is szebb színei lesznek 6500K-n és ajánlanám még a növények mellé felvenni a tüskéshínárt is. Egy kis micro növénytáp is mehet. Összefoglalva: heti 30% vízcsere, talajporszívózás, egy ideig a fa lepucolása, tüskéshínár, micro táp, világítás javítása, az elpárolgott vizet akvarisztikai célra is használható ioncserélt vízzel pótold. És bizony szűkösen vannak a halak is.
2019. szept. 9. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!