Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tengeri akvarisztika! Milyen...

Tengeri akvarisztika! Milyen halat kéne tartanom teljesen kezdőként?

Figyelt kérdés

Nem volt még édesvízi akváriumom sem... Tudom, hogy összességében a tengeri akvarisztika nem annyira kezdőknek való, hanem inkább haladóknak vagy profiknak.

Azonban én jó ideig csak egyetlen akváriumot szeretnék, pont azért, hogy azért 100%-ig felelősséget tudjak vállalni...

És mivel a tengeri halak tetszenek, nem akarok édesvizi aksit.


Olyan 600,000 forintom van/lenne rá, bár pont azért mert viszonylag egyszerűen tartható állatot/állatokat akarok, lehet hogy nem is lesz szükség ennyire.


Abban kérném a segítségeteket, hogy milyen halat kéne választanom...

Nagyon tetszik például a foltos gömbhal, aki annak ellenére, hogy félénk, állitólag könnyen tartható.

Koralokkal nincs jó viszonyban, így az kilőve. Egyedül, vagy halas akváriumban tartható...

Ti milyen halakat tudnátok elképzelni mellé, melyek nagyjából ugyanakkorák, vagy nagyobbak és szelídek (30 cm kb.)?

A kisebb halakat megenné...

Amúgy elsősrban az egyedül tartásán gondolkodom, hogyha rá esik a választás, de azért szeretném tudni hogy kikkel kompatibilis...


Akkor nagyon nagyon tetszik még a picasso íjhal, aki nem érzékeny a tartási hibákra, ezért kifejezetten ajánlják kezdőknek is... Csak ugye Ők nem csak korallokra veszélyesek, de még a köveket is megmozgatják. Illetve kifejezetten agresszívek.

Nagyobb halak mellett azonban megszelídülnek... Nála is érdekelne, hogy milyen nagyobb (25+ cm) hal van, ami kifejezetten szelíd és esetleg békésen meg lenne 1db picasso íjhal mellett...


Tetszenek a hagyományosabb megjelenésű halak is, de amilyen fajoknak eddig utána olvastam, azok mind bonyolultabban tarthatóak mint az eddig említettek.


De várom a javaslatokat!

Előre is köszi!



2019. szept. 9. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
600- ból ez nem lesz meg. Amekkora halakban gondolkodsz az több millás tétel. Nem a kedveded szeretném szegni, de ha nem volt még édesvízi akvariumod, kezd azzal és meglátod hogy nem egyszerű az sem. Jah és persze nem buksz annyi pénzt .
2019. szept. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Már nem azért, de hogy lenne már milliós tétel?

360 literes akvárium 300,000 forint alatt kapható egy csomó felszerelésekkel együtt.

A + felszerelések még mondjuk további 100,000 forint a gömbhal esetében... Az íjhal esetében az egyedi megdások miatt valamivel több.

Maga az álltok pedig nem dobnak sokat, az eddigi 400,000-450,000 forinton.

A gömbhal kb. 20,000 forint darabja, az Picasso íjhal meg 40-50 körüli...


Ezen halak már egy 300 literes akváriumban vígan elvannak, én 360 literssel számoltam. De ahogy én számolok még nagyobb is kijönne, amiben több halat is tarthatnék.


Szóval részleteznéd, hogy mi a milliós?

Előre is köszi!

2019. szept. 9. 18:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Bohóchal, kisebb doktorhal.
2019. szept. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, gondolkoztam a bohóchalakon is, de sokkal, de sokkal bonyolultabb... Legalábbis a leírások alapján.
2019. szept. 9. 18:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Normálisan összerakott korallos tengeri akvárium (új felszereléssel) alsóhangon 3000-3500 ft/liter. Ami annál olcsóbb ott át akarnak baxni, mert nem jön egyszerűen ki.


Nyilván használtat lehet venni olcsóbban.

A csak halas akvárium teljsen más dimenzió, azt jóval olcsóbban össze lehet rakni és tartani sem nehezebb őket, mint az édesvizi halakat.

2020. febr. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!