Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Atman QZ30 előszűrő használt...

Spityeg kérdése:

Atman QZ30 előszűrő használt már valaki? Egy Tetra EX 800 plus külső szűrőm van, de a kelleténél hamarabb telítődik. (2 hónap) Segíthet ez valamit?

Figyelt kérdés

200l akvárium, négy növény, black mollyk. Vettem borostyán mollyt, két hét alatt nyolcból hét elhullott, mindig reggelre. A feketék bírják. levegőztetőnek egy Atman JK-IP201 powerhead vagy ilyesmi van. van még egy

Tetra TetraTec IN 1000 plus belső akváriumszűrő is.

Lehet reggelre elfogy az oxigén?



2019. szept. 14. 01:11
 1/6 Skid05 ***** válasza:

Klórmentesen takarítod a szűrőket? Gyári tölteteket használsz a szűrőkben?

Fodrozzák a felszínt? Pipálnak a halak reggelente?

Talajporszívó? Az aljzat tiszta?

Használsz-e bármilyen vízkezelő szert? Adtál-e carbo szert a vízbe pl lámpaoltás előtt (már volt rá példa)?

Vízcserék gyakorisága, volumene?

A növényzet folyamatos fejlődést mutat?

Milyen vizet (kH, GH) használsz? Lágyítasz? Megtörtént a beszoktatás a halaknál?

A 8 molly uazon kereskedés uazon akvájából jött?

Ja és a legfontosabb kérdés: mekkora a lakóállomány?

Egy 1000-es belsővel amit gondolom főleg mechanikai szűrésre használsz aligha ezzel az Atmannel lesz itt az elsődleges megoldás, és az oxigént sem látom reálisnak.

2019. szept. 14. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
Az előszűrő mindig hasznos dolog de 1db külső és 2db belső mellett nem tartom elengedhetetlen dolognak. Kizárt, hogy elfogyjon az oxigén reggelre, más probléma van nálad. Írj le mindent ami az eszedbe jut és azt is amit a kolléga kérdezett. Megpróbáljuk kitalálni mi lehet a gond. Ennyi szűrővel jó vizednek kellene, hogy legyen ha csak nem nyírod ki valamivel a bontóbacikat, máshol kell keresni az okokat. Szóval várjuk az adatokat és a karbantartási szokásaidat.
2019. szept. 14. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek a többiekkel, nem a szűrő lesz a gond szerintem. Írj le mindent, hogy hogy, mivel csinálsz.
2019. szept. 14. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.

Szűrök:

Sajnos nincs rá lehetőségem hogy nagyobb mennyiségű vizet tároljak a szűrő tisztításához, marad a csapvíz. Néztem vízkezelő szert ami átalakítja a csapvizet, rendelek hátha ér valamit.

Gyári szivacsok vannak a szűrőben+kerámia. Flow van elég az biztos, halak nem pipálnak.

Vízcsere a belső szűrő tisztításakor kb 2 hetente 20-30liter.

Az aljzat tiszta, növények elvannak, van amelyik nő mint állat, van amelyik kevésbé.

Az állomány biztos hogy sok volt, 20 db kifejlett black mollyt passzoltam el a múltkor, kisebbek maradtak olyan 15 körül. Az a húsz biztos hogy sok volt ide, gondolom ez is betett a szűrőnek és a víznek.

Carbo cuccot nem próbáltam, csak tetra növénytápot. Van még itthon Tetra easy balance de még nem próbáltam.

Ph 7,5 körül ha igaz viszont, a GH a JBl teszt szerint 20 fölött van.

A halak mind a Fressnap-ból voltak. Más most nem is nagyon van benne csak algaevők meg a mollyk ők szaporodnak is.

Black Mollyk is elvannak, ami elment mind itt született.

Néztem Easy Life termékeket:

Aquamaker

Easystart

Filter Medium - ezekre gondoltam hátha segít.

Összességében az biztos hogy több odafigyelésre van szükség, ugyanakkor ezt a GH dolgot nem tudom hogy kéne kezelni.

2019. szept. 16. 09:23
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Ennyi hal mellett hetente sem lenne sok az a 20-30 liter vízcsere. A talajt is hetente, max 2 hetente kellene porszívózni és a leszívott víz tökéletesen megfelel a szűrők átmosására. Tulajdon képen a kerámiát elég átlötybölni a szivacsot peig kicsit kinyomkodni. A kosarakat, szűrőházat nyugodtan moshatod a csap alatt, sőt akár el is sikálhatod, ha vízköves savazhatod is csak öblítsd le utána. Véget kellene vetni ennek a túlszaporodásnak és csak hímeket kellene tartani. A mollyk jól bírják a kemény vizet de nitrátot nem, nagyon sok hal volt és ritkán volt részleges vízcsere. Az enyhén lúgos víz sem okozhatott bajt, pont így szeretik, sőt én még egy kis tengeri sóval is meg szoktam szórni a csapvizet, igaz nem voltak ancik a molly-s akváriumban és kényes növények sem.
2019. szept. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van ilyen előszűrőm, de én CO2 reaktornak használom második szűrőn Egy nagy baját látom, hogy nemigazán értem a csövezését. A csőcsonkjai ugyanis 12/16-os méretű szilikon csőhöz vannak méretezve, és adnak hozzá egy bővítőt 17/22-re. Ennek szerintem pont fordítva kellene lennie, mert így a nagyobb szűrőket folytja.
2019. szept. 17. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!