Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium takarítása és halak...

Milán_s51e kérdése:

Akvárium takarítása és halak etetése?

Figyelt kérdés

Segítsetek! Van jelenleg egy 30 literes akváriumom, amit nem tudom milyen időközönként takarítsam mert a boltban ahonnan vettem a halakat azt javasolta hogy 3 hetente teljes takarítás és én ezt furcsáltam.Most úgy csinálom hogy 1-2hetente víz 1harmadát cserélem és 2 havonta van teljes takarítás. Ha a hal fajtára szükség lenne a válaszhoz:

6db Neonhal

4db Foltos Páncélosharcsa

4db Szumátrai díszmárna (szumi)

1db gourami (gurámi)


Meg még azt sem tudom hogy napi hányszor adjak ezeknek a halaknak enni mert a tasakra amibe a lemezes táp van az van írva hogy napi többször keveset. De ezt is furcsállom.


Válaszaitokat előrre is köszönöm!



#akvárium #hal #haletetés #akváriumisztítás
2019. szept. 15. 08:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Díszállat kereskedésben dolgozok 10 éve.

A boltban kifogtál egy dilettáns eladót!

Teljes akvárium takarítás TILOS, kivéve szélsőséges esetekben (nem megfelelően gondozott akvárium, túletetett halak) és ha költözteted az akváriumot.

Olvass utána szaklapokon a neten, mindenütt pár hetente javasolják a részleges, (1/3) vízcserét. Ezt lehet kombinálni aljazat tisztítással is megfelelő eszközzel.

A válaszhoz nincs szükség a halak típusára. :)

Szumit én nem tettem volna bele, de ha szigorúan vesszük ekkora akváriumba ezek közül esetleg a harcsák mehetnének.

A bevett szokás a szakkönyvek szerint napi 1 etetés, mégpedig annyit, amennyit 1 percen belül maradéktalanul megesznek. A szűrőt kapcsold ki az etetéskor, hogy ne szívja be a halkaját. Egyébként ha a természet példáját vesszük alapul, akkor lehet akár 3-4 szer is etetni őket egy nap, de akkor még óvatosabban szabad.


Sok sikert!

2019. szept. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2019. szept. 15. 10:00
 3/16 A kérdező kommentje:
Még annyit hogy én desztillált vízben tartom őket nem csapvízben
2019. szept. 15. 10:06
 4/16 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

30 liter az épp az a határ ahol már törvényesen tarthatsz halat de nem ezeket. Az eladók 99%-a nem ért a halazáshoz, sima eladói végzetségük van (bár a vásárló dolga érteni hozza de ebbe most ne menjünk bele).

Ezek még jól jöhetnek: [link] ; [link] ; [link] ; [link]

Itt utána tudsz nézni a halaid valós igényeinek, az Akvagurun levő kezdőknek szóló cikkeket pedig erősen ajánlom.

A halak érkezése előtt 3-4 hétig kellett volna járatni az akváriumot ,hogy kialakúljanak a nitrifikáló baktériumok. Ezért a szűrőt nem szabad csap alatt kimosni. Csakis leengedett akvárium vízben szabad kinyomkodni a szivacsot. Röviden: a halak ammóniát termelnek, a baktériumok lebontják azt nitritre majd nitrátra aminek egy részét felveszi az élő növényzet másik részét részleges vízcserékkel tudod eltávolítani (heti 20-30% vizet ~1 napig állott csapvízzel (azért kell álljon ,hogy kiszálljon a klór), de a te esetedben jobb lenne heti 2x 15-20%) talajporszívózással egybekötve.

Etetni elég egy nap egyszer (legfeljebb kétszer) annyit amennyit a halak megesznek. Bár neked elég lesz napi egyszer is amígy nem ér be a szűrő.

Továbbá érdekelne ,hogy milyen a szűrésed, növényzet, világítás, dekoráció (akár képet is rakhatsz fel) stb.

2019. szept. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nemtudom hogy lehet képet felrakni ide de ha Facebook nevet adsz akkor küldök.
2019. szept. 15. 10:20
 6/16 A kérdező kommentje:

Itt vannak a képek.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2019. szept. 15. 10:33
 7/16 Salx Narval ***** válasza:
91%
Azon túl, hogy a jelenlegi halaid közül egyik sem tartható ekkora akváriumban a desztillált víz sem felel meg a tartásukhoz kb a felét csapvízre kellene cserélni. Ezt csak azért írom, hogy amíg visszaviszed őket a boltba életben maradjanak. Olvasd át a kolléga által küldött oldalakat és ha már tisztában vagy az akvarisztika alapjaival újra nekiállhatsz. Most nincs esélyed hosszabb távon állatkínzás nélkül tartani őket. Hogy egyértelmű legyen, holnap vidd vissza az összes halat, de a víz felét még ma cseréld le klórtalanított csapvízre, 2-3 részletben 4-5óra kivárással. Ha nem akarják visszavenni, hivatkozz a linkelt szakértői oldalakra, téged becsaptak a halaidat halálra ítélték.
2019. szept. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Salx Narval csak úgy közölném 30 literesbe votl mindegyik a bolba is csak a neonhal volt 20 literesbe
2019. szept. 15. 11:04
 9/16 A kérdező kommentje:

ja és bocsánat félreirtam :


6db Neonhal

4db Foltos páncélosponty

4db Ötsávos díszmárna

1db Gourami (Gurámi)

2019. szept. 15. 11:22
 10/16 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ahogy gondolod, ne mond, hogy nem szólt senki. Amúgy nem csak az akvárium méretével van gond. Ha lepontozol attól még halálra vannak ítélve a halaid ha nem cselekszel sürgősen.
2019. szept. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!