Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 96 literes akváriumban,...

96 literes akváriumban, milyen fajta harcsákat lehetne tartani?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból érdekel, hogy a páncélos illetve alganyaló harcsákon kívül milyenek vannak még amik "elférnének" az aksiban, már ha van ilyen.

2019. szept. 19. 15:57
 1/4 Skid05 ***** válasza:
Törpe szívóharcsa. Bár nem harcsaalakúak, az alsó szájállású halak közül a palacsinta algázók fajai közül is elfér néhány egy 96osban, kisebb termetű csíkfélék (törpe, párduc, csoki) között is lehet nézelődni. Illetve az algázó gébek is szépen elugrálnak ekkora méretben. Persze az általad említettek a legszívósabbak a társaságból.
2019. szept. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:

96 liter az igazábol nem sok. Corydorasoknak jó ,talán az összesnek ,azokból pedig van több tucat féle. A többinek ahogy nézem szűk lenne. Belepörgettem a diszhal.info harcsák részébe s a legtöbb “nem cory” harcsának mind 200-500 liter kell minimum. Kivételek a törpe szívóharcsák s palacsinta algázók meg talán 1-2 ritkább faj.

[link]

2019. szept. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Találtam bennük párat amik nekem is tetszenek. Talán még a jövőben tartani is fogok belőlük. :)

Nagy álmom volt régen, hogy zebraharcsákat tartsak, de 200 literes aksi hiányában, illetve a 40 ezer forintos áruk mellett nem valósult meg.

Most pedig van egy 96 literes aki-m aminek már lakói vannak, és csak el szerettem volna gondolkozni, hogy mi mehetett volna bele.

2019. szept. 19. 17:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Külföldi oldalakon velük találkozok mostanában sokszor, egy kérdést megérne, hogy tudnak-e szerezni: [link]


Ilyet viszont nem sűrűn, de már láttam: [link] Nekik viszont specializált akváriumra van szükségük és a méretük, színük, aktivitásuk miatt kevésbé szórakoztatóak, mint egy marék páncélosharcsa.

2019. szept. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!