Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Harcos halakat lehet harcoltat...

Harcos halakat lehet harcoltatni egymással?

Figyelt kérdés
2008. nov. 16. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, persze, csak nincs értelme. Felesleges állatkínzás.
2008. nov. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Dehogy lehet.

Állatkínzásnak minősül. Csak hagy idézzek az állatvédelmi törvényből:

"Biztosítani kell az egymásra veszélyt jelentő, egymást nyugtalanító állatok elkülönített tartását."


És még tovább:

"(1) Az állatot nem szabad:

[..]

b) emberre vagy állatra uszítani, illetőleg állatviadalra idomítani,"


És még egy kicsit:


"(1) Tilos az állat fizikai, pszichikai állapotának olyan kipróbáltatása, küzdelemre késztetése egy másik állattal vagy emberrel, amely sérülést vagy halált okoz"


A törvény egyértelműen kimondja, hogy állatot (legyen az kutya, macska vagy épp esetünkben hal) tilos állatra vagy emberre uszítani, tilos egymásra veszélyes állatokat elkülönítés nélkül tartani.


Nem is értem, hogy ilyen felelőtlenség hogy jutott eszedbe. Szerintem nem jó érzés azt látni, ahogy két hal egymást szapulja, majd a végén valamelyik belehal, vagy olyan sebet szerez, mely élete végéig kínozza őt.

2008. nov. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
dehogy nem azt mondtam hogy én akarom harcoltatni hanem a neve jelentésére voltam kíváncsi
2008. nov. 16. 13:38
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Akkor tán azt kellett volna kérdezned :)

Sziámi harcoshalnak hívják, azért, mert a hímek gyakran megtámadják és összeverik egymást. Eléggé magyar neve van, ezt akár egyedül is kitalálhattad volna :D

2008. nov. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szívesen olvasgatom ezt az oldalt.De sajnos néhány válasz nagyon flegma és szerintem nem közösségi oldalra való.Ha nem akar valaki -többszörös idézőjel-""""""lesüllyedni a kérdező szintjére"""""""""ne válaszoljon.Neha vannak iszonyat kérdések tényleg-szerintem ez nem az volt-de azokkal nem kell foglalkozni.
2010. jan. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem, te béna. Nem jó nekik, csak tönkreteszed a szép farkukat. Külön kell tartani őket
2018. jún. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!