Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi idő alatt fejlődik ki...

Mennyi idő alatt fejlődik ki a Neon hal ivadék?

Figyelt kérdés
Már lassan több mint egy hónapja, hogy több tucat ivadékot véltem felfedezni az akváriumomban. De mire el tudtam különíteni őket, már csak 6 db maradt. Ezeket rendszeresen etetem. De semmit nem fejlődtek még.

2019. szept. 23. 16:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Biztos hogy neon? Mert az azért nem szaporodik csak így ilyen egyszerűen. El kell különíteni egy párt egy másik akváriumba, hőfokot, ph-t belőni, növényzetet belerakni, és akkor várható a peterakás.
2019. szept. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Voltaképpen annyira én se vagyok benne biztos, hogy az e. De miután megnéztem, az akváriumot amiből kaptam egy marék jávai mohát. Abban neonhalak voltak. Szóval én ebből gondolom, hogy ezek neonhalak.
2019. szept. 23. 16:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Milyen halak vannak még az akváriumodban?
2019. szept. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Még mi előtt ki tudtam volna menteni azt a 6 db ivadékot 2 db guppyt tettem bele. Amik nyilván valóan. Megették a többit.
2019. szept. 23. 17:53
 5/9 anonim ***** válasza:
akkor azok guppik, neonhal szaporításához nagyon lágy víz kell, csapvízben nem fog szaporodni,
2019. szept. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A guppy ivadékok már sokkal nagyobbak. A neon ivadékoknál. Te hát a kérdés ugyan az. Menyi idő kell a teljes ki fejlődés hez?
2019. szept. 23. 19:32
 7/9 anonim ***** válasza:
42%
Nem csak idő kérdése, hanem tartási viszonyoktól is annyira függ. Napi vízcsere mellett , napi 6-7 etetés , megfelelő biológiai szűrés mellett sokkal gyorsabban nőnek. Lehet másik guppi az anyjuk azét kisebbek, később születtek.
2019. szept. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Kb 8-12 hónap kell az ivari érettség eléréséhez, az 1 hónapos ivadék már szépen színesedik. A fent már említett körülmények biztosítása mellett árnyékolni is kell a nevelő medencét mert nagyon érzékenyek a fényre, a fiatal ivadékot akár meg is ölheti egy erősebb lámpa fénye. Szóval takarni kell és max egy gyertyaláng erejű fényt kaphatnak, különben nagyon lelassul a növekedésük és el is pusztulhatnak . Én is arra tippelnék, hogy guppik mert kicsi az esélye, hogy csak így spontán szaporodtak és még életben is maradtak. Keltetni kellene sórákot, mindegyik ivadék szereti, száraz tápon nehezen nőnek.
2019. szept. 24. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tudnak szaporodni a neonok nem túl kemény vízben, láttam már ilyet, úgyhogy lehetnek neon ivadékok.

Viszont az egészséges növekedéshez optimális körülmények kellenek.

És amíg egy guppinak optimális a kemény víz, haltáp, sok fény, addig egy neonnak gyakorlatilag ennek az ellenkezője kell. Lágy, savas, feketevizes vagy jól árnyékolt stresszmentes medence, frissen kikelt sórák, egyéb minőségi planktonikus indító eledel.

Maga az ikrázás se zajlott optimális körülmények között, az ikrák nagy része valószínűleg bepenészedett, szóval ezek a kis halak csoda hogy élnek.

2019. szept. 24. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!