Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 25 literes akváriumban kb...

Egy 25 literes akváriumban kb hány féle és hány darab hal tartható?

Figyelt kérdés
?
2008. nov. 16. 14:13
1 2
 1/14 anonim válasza:
83%
Ezt az állatkereskedésben megkérdezheted! Nekem is volt 25 literes akváriumom...szerintem ne túl sok halat tegyél bele (4-5 darabot kb)főleg ha nagyra nőnek!
2008. nov. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 kzs ***** válasza:
95%

Hát... mielőtt a kérdésedre válaszolnék, nincs lehetőséged arra, hogy nagyobb akváriumot vegyél?

Tudod, minél nagyobb egy akvárium, annál könnyebb ápolni, annál könnyebb fenntartani a biológiai egyensúlyt. Igaz ugyan, hogy egy nagy akvárium esetében a kezdeti költségek magasabbak (hiszen pl. vastagabb az üveg), de olyan felejthetetlen élményt nyújt, amit egy kis akvárium nem tud megadni. Gondolj bele abba is, hogy egy nagy akváriumban több halat tarthatsz, és a halak viselkedése is jobban érvényesül (hiszen nagyobb az úszótér).

Ezért azt javasolnám, hogy - amennyiben van rá módod és lehetőséged - gyűjts össze egy nagyobb akváriumra.

A kérdésedre válaszolva: általánosságban így néz ki az össznépesség: 1 cm/ 1 liter. Vagyis egy 1 cm-es hal átlagosan 1 liter vizet igényel. De minden esetben gondolni kell az elegendő úszótérre (ezért is nagyon kicsi ez a 25 liter).

Vedd figyelembe azt is, hogy mekkora lesz kifejletten az a bizonyos hal, valamint fontos szempont, hogy a szóban fogó halfaj csapathal-e vagy sem.

Csapathal pl. a Razbórák, a Dániók, a Pontylazacok (mint pl. a Neonhal), de ide vehetjük az elevenszülő halakat is (mint pl. guppi, xifó, platti). A csapat legalább 8-10 darabot jelent egy bizonyos halfajból.

Én egy 25 literes akváriumot csak ivatónak (illetve ivadékhalakat gondozónak) ajánlok. Annál is inkább, mert egy ekkorka kis akvárium esetében - a biológiai egyensúly ingatagsága miatt - könnyebben merülnek fel problémák (pl. a víz bezavarosodása), ami könnyen vezethet kiábránduláshoz...

De a döntés a TIÉD!

2008. nov. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
hát ebben voltak hörcsögök de most azok meghaltak és gondoltam veszek bele pár szép halat had úszkáljanak benne hogy ne legyen üresen
2008. nov. 16. 15:42
 4/14 kzs ***** válasza:
91%

Érthető. hogy a hörcsögeid után szeretnéd valahogy hasznosítani ezt az akváriumot. Megértelek.

De sokkal inkább a halak érdekeit nézd, mintsem a pillanatnyi megoldást. Mert ha nem ezt teszed, hidd el, sokkal több bosszúságot fog okozni ez az egész, mint amennyi örömöt hoz majd - pontosan a biloógiai egyensúly felborulása miatt. És ahelyett, hogy megfigyelhetnéd az akváriumi díszhalak különböző - nemzetségként, sőt gyakran fajonként eltérő - tulajdonságait, vagyis ahelyett hogy csodálhatnád őket, inkább a víz minőségével fogsz minduntalan bíbelődni...

Általános tendencia az, hogy pontosan a kisméretű akváriumokkal rendelkezőket éri a kudarcok olyan sorozata, amiért is a végén abbahagyják ezt az amúgy csodálatos hobbit.

Ezért írtam Neked azt, hogy gondold meg.

Különben - ahogy írtam - nagyon jól lehetne használni ezt a 25 literes kis akváriumot akár elevenszülő halfajok számára (mint ellető-akvárium), akár ivató medencének.

2008. nov. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
ÉS kb mennyibe kerül egy 40-50 literes vagy még az is kicsi?
2008. nov. 16. 20:03
 6/14 kzs ***** válasza:

Szia!

A 2. kérdésedre válaszolva, küldtem Neked e-mailt. Remélem, megkaptad...

2008. nov. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 kzs ***** válasza:

Szia!

Hogy mi a kicsi és mi a nagy, sokunk számára relatív egy kissé.

A SERA tanácsadó legalább 80 cm hosszú akváriumot ajánl. Ez nagyjából (ha belegondolunk az akváriumüveg szélességébe, és magasságába) alsóhangon 80 literes akváriumnak felel meg, de inkább nagyobbnak.

Én magam 50 literes akváriummal kezdtem. Alapjában véve nem volt rossz, de lényesen többet bíbelődtem vele, mint a mostani 200 literesemmel (na ez az a bizonyos "biológiai egyensúly", amiről már írtam Neked korábban). De ha akkor meg tehettem volna, habozás nélkül nagyobbat vettem volna, még ennél is - és ezt komolyan írom!


Tehát most is azt mondom: minél nagyobb egy akváium, annál jobb. Annál könnyebb lesz az ápolása, annál több és különbözőbb halat tarthatsz benne (és természetesen sokkal jobban meg lehet őket figyelni a maguk természetes szépségében - legyen ez akár az úszásuk, kergetőzésük, evésük, vagy éppen a szaporodásuk).

2008. nov. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem nem kaptam meg az emailedet
2008. nov. 18. 14:12
 9/14 anonim ***** válasza:
65%
Nehogy az állatkereskedésben érdeklődj! Simán alánlanak bele 3 cápát, csak hogy eladhassák. :)
2008. nov. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 kzs ***** válasza:
93%

Nem kaptad meg az e-mailt... akkor így írom le, amit írtam Neked az üzenetben.

Szóval, először is el kell döntened, hogy csak magát az akváriumot veszed meg, vagy együtt, kompletten (SZETT formájában).

Az előbbi megoldás természetesen olcsóbbnak látszik, de ne tévesszen meg: mindenképp be kell szerezned a hozzávaló melegítőt, szűrőt és a világítást is (vigyázz, közelsem mindegy, hogy milyen!). Namost ha

külön-külön összeadogatod mindezt, ott fogsz lenni, mintha SZETT formájában (tehát kompletten) vetted volna meg ezt az egészet.

Sőt, az is lehet, hogy így külön-külön drágább is lesz.

Ezért én mindenképp a SZETTES megoldást ajánlom (ez azt jelenti, hogy az akvárium jellegének és méretének megfelelő, gyárilag meghatározott szűtőt, fűtőt, és világítást kapsz - nem Neked kell megveszegetned

külön-külön mindezt). A SZETT-AKVÁRIUM ezért sokkal kényelmesebb, szebb.


Nézelődtem egy kicsit, mennyibe kerül egy általad írt méret körüli akvárium.

Most anélkül, hogy reklámoznék, leírom:

Egy 54 literes SZETT-akvárium ára 20.000,-Ft, ami magába foglalja a belső szűrőt, a világítást és a melegítőt is.

Ugyanilyen SZETT 70 literesben: 28.000,-Ft (természetesen nagyobb teljesítményű a melegítő és a belső szűrő is, és hosszabb a fénycső).

Persze lehet kifogni nagyon jó akciókat. Ha szerencsés vagy, nagyon jó ajánlatokat

kaphatsz. Érdeklődj felőlük a díszállat-kereskedésekben.


Még valamit: Ha bármilyen ötleted támad vásárlás terén - akár magáról az akváriumról van szó, akár növényről, vagy halról, vagy bármi másról - feltétlenül kérdezz itt a fórumon. / Ugyanis nem minden hal tehető

össze és ettől eltekintve is nagyon különböző igényeik vannak /

2008. nov. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!