Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Xifok születtek. Segitség?!

Xifok születtek. Segitség?!

Figyelt kérdés

54l ben van 2 guppim és 2 xifom 4 neon és 1 takarító hal. 18 kishal van. +1 szürke. Az biztos guppi. A többit nem tudom mi lehet. Fekete sárga. Xifora gyanakodunk. Nem tudok mellékelni képet ha valaki lel azt kérem mellekeljen.


+ írjátok bármit amit a kis xifok ról tudtok. Minden oldalon máshogy írhat.


Pl nemek kialakulása, mikor lehet osszerakni a többivel ( kulonvettem) etetés stb



Ui(tudom hogy nem szabad 2 t tartani de 2 év után elpusztultak)


2019. szept. 26. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Engedélyhez kellene kötni az akvarizalást...
2019. szept. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2019. szept. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Ennyi halat nem fog elbírni az akvárium, a többinek fog ártani az ammóniamérgezés.
2019. szept. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Skid05 ***** válasza:
100%

Kilógsz a nagy átlagból, azt rád bízom, hogy milyen előjellel. Jó pár kérdés és ellentmondás vetődik fel az egész projekttel kapcsolatban.

Évekről írsz… nemrég kapott hideget-meleget, aki 3 hét után nem volt tisztában az alapokkal, az egyes fajok igényeivel, gondolhatod…

A legnagyobb kérdőjel: írod tudod, „hogy nem szabad 2 t tartani” illetve „Minden oldalon máshogy írhat.” Ebből én arra következtetek, hogy rákerestél/keresel az egyes fajok egyébként merőben eltérő (egymáshoz és az optimális tartáshoz mérten egyaránt) igényeire. Mégis miért van így ahogy?

A halak elpusztultak 2 éves korukban kb 4-5 év helyett, ekkor azért már erősödhetett a gyanú, hogy az első utánolvasás során a szerzők nem a levegőbe beszéltek a halak igényeit illetően. Merthogy, ha két év után eltávoztak az gyanítom egy másodlagos (értsd nitrifikációs, társítási alapok) probléma folyományaként történt.

Mekkora helyen vannak most a halgyerekek, hogy egyáltalán felmerül az összezárás 54 literben? Vagy rosszul jött át és nem 54 literben?

Mi a szándékod a kölkökkel, hogy társítani szeretnéd a felnőttekkel?

Bocs a temérdek kérdésért, de próbálnálak összerakni.

Ami nekem észszerűnek tűnik ennyiből felelős állattartás címén:

A) cuccold össze az egész bandát ha még egészségesek és vagy vidd be egy üzletbe vagy ajándékozd el, a kölköket neveld eladható méretűre 54 literben és tedd uezt velük. Vannak ivadéknevelő tápok, sera-tetra vonalon nézelődj (vipagran baby, tetramin baby), a későbbi létüket nagyban meghatározza, hogy mit kapnak ebben a korban. B) kevésbé reális: nagyobb szekrény nagyobb üveg nagyobb szűrő és egy 200ast beüzemelve folytasd a xifós projektet (neonok nélkül)

2019. szept. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy az 54-liter a jelenlegi ivadékok 3-4cm (kb leadási méret) nagyságú felneveléséig elég. Ez az akváriumméret 6-7db guppi hím tartására elég és kb itt is a vége, esetleg kis méretű talajlakókkal még társítható. A többi haladnak ez az akvárium kicsi, pláne ha ideális létszámban tartanád. Akkor lehet összerakni a többivel ha veszel egy 150-literes akváriumot és végre megismerkedsz az akvarisztika alapjaival és a halaid igényeivel. Én ezt nem értem, mostanában mindenki a halak megvásárlása után kezd érdeklődni az akvarisztika alapjai iránt és csodálkoznak ha kudarc a vége. Ez olyan mintha kint kocsikáznál a forgalomban és közben próbálnád kitalálni a közlekedés szabályait.
2019. szept. 27. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én ne szeretnék megtartani minden kicsit csak 2 lányt. Egyébként szerintem jól érzik magukat. Most pedig 14 l ben vannak külön
2019. okt. 5. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!