Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történhetett a teknősömmel?...

Mi történhetett a teknősömmel? Mi volt ez?

Figyelt kérdés
Van egy vörösfülű ékszerteknősöm mindig félénk volt nem nagyon mozgott de az utobbi egy órába észrevettem hogy oldalasan úszik a nyaka kivan nyújtva és mintha megvadult volna úszik össze-vissza fejjel lefelé is kivettem és a kezembe mindig behúzta magát viszont most szabadulni akart nem láttam rajta semmit ezért visszatettem ezután kb két perc múlva megvadulva próbált kiugrani a vízből ugyanúgy összevissza úszva majd egyszer csak felfordult és kinyújtott nyakkal meghalt persze egyből kivettem és beleraktam egy tálba kis vizzel hátha magához tér majd ezután pár perc múlva fel is éledt megjegyzem hogy ahova a tekik kifeküdnének kicsit túl töltöttem vízzel tehát azt a sziklát kicsit ellepte a víz a teknős furán lélegzet de nincs semmi váladék az orrában meg a páncélja se puha lehetséges hogy megfulladt egy teknős mert nem tudott kimászni a sziklára? Az utolsó perceiben a felszinre próbált jönni ami mindig sikerült neki valamennyire most olyan fél halott állapotba van kicsit mozgatja a végtagjait de ennyi mi baja lehet? Féltem a többi teknőst is mit csináljak vele meg mi volt ez az egész?

#akvárium #teknősbéka #érdekes sztori
2019. okt. 4. 02:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, nem fog tetszeni a válaszom.

A leírás alapján egyértelműen nem megfelelőek a tartási körülmények.

Írd le kérlek, hogy mekkora akvárium van, abban mekkora magas vízoszlop van. Pontosan milyen kimászót használsz, hány teknős van bent, mekkorák.

Illetve a legfontosabb info az lenne, hogy hány fokos a víz illetve milyen lámpáid vannak és hány fok van a napozón.

Az is lényeg info lenne, hogy pontosan mivel eteted őket?


Egyébként így első olvasásra tüdőgyulladásnak tűnik, ami ugye a nem megfelelő vízhőfok és a napozó hiánya vagy rosszul beàllítása miatt szokott lenni. Vagy ha rájuk nyitod az ablakot a hidegben stb.

Mindenképp vidd el állatorvoshoz, aki hüllőkhöz is ért. Valószínűleg fog kapni egy vitamin injekciót.

Viszont tényleg muszáj átgondolni a tartási körülményeket, mert ha az a gond, sorra fog halni mind idővel.

A sziklás leírásod alapján gyanítom, hogy vannak klasszikus hibák. Ami nem gond, segítünk, de írd le most hogy néz ki az akvárium.

2019. okt. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az akvárium nem túl nagy a kimászó egy szikla 3 teknős van a legkisebb akiről most szó van kb akkora mint a tenyerem ujjaim nélkül van egy kicsit nagyobb illetve egy aki akkora mint a tenyerem ujjaimal lámpát nem használok melegitő nyár előtt tönkrement de a nyár miatt úgy gondoltuk most úgyse nagyon szükséges mostába terveztünk venni egy újat akkor ez most előrébb lesz hozva fagyasztott halal szoktam etetni őket az akvárium mindig tisztitva van ha látom hogy koszos de mindhárom teknős már több mint tíz éve megvan ugyanezzel a szikla kimászóval és lámpa nélkül a halat is már régóta adjuk nekik egyedül a melegitő hiánya az új dolog ebbe a több mint tíz évbe csak mindegyik max egyszer volt beteg akkor is a szemük gyulladt be illetve a kimászót mindig csak leginkább a legnagyobb teknős használta néha a közepes a legkisebbet a tíz év alatt jó ha kb kétszer láttam hogy kimászott
2019. okt. 4. 06:37
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az etetés rendben van.


Az akvárium viszont elég bajos, 3 felnőtt ekszerteknosnek egy 160*80-as akvárium lenne reális, legalább 50 centi mély vízzel.

Tisztában vagyok vele, hogy mennyi lenne, de legalább egy 120*60 cm alapterületű akváriumra muszáj lenne beruházni. Használtan ki lehet fogni olcsón.

És olyan magas vízoszlop kéne, amilyen magas csak lehetséges. A fix méretű sziklás kimaszó nem szerencses, sokkal jobb egy lebegő, vízszinthez igazodó kimaszó. [link]

Pl ez. Hirtelen nem találom magyar webshopon mert külföldön vagyok és nem hozza ki. De itthon is kapható. Mindenképp az L-es méretű fog kelleni.

Sima plexi lappal meg tudod oldani, hogy ne tudjon kiszökni a kimászóról.

És hát a víz melegítése és a napozó lámpa sajnos nagyon fontos. Gyakorlatilag ebbe az egybe tudnak belehalni otthoni tartás mellett + a helytelen etetésbe (de az neked rendben van).

Nagyon fontos, hogy ne tudjon megfázni. Illetve hogy ki tudjon jönni a vízből és teljesen meg tudjon száradni a melegítő lámpa alatt.

[link]

Nekem ilyen izzóm van, ebben a foglalatban :

[link]

Vízmelegítőt is tudsz innen rendelni, illetve hőmérőt. A víz hőfokát is folyamatosan mérd és a napozót is mérd meg.

Illetve a szoba hőmérsékletet is.

A szoba levegője és a víz hőfoka közt ha nagy eltérés van, akkor jön a tüdőgyulladás.

A napozó felett az izzót ugye pedig ugye úgy kell elhelyezni, hogy ne égesse meg az állatot, hanem egyenletesen melegítse.


Télre vagy a hideg hónapokra jó praktika, ha egy üveg lappal lefeded az akvárium egy részét. Illetve ha szellōztetned kell a teknős szobájában, akkor akár egy pockróccal is pluszban takard le, ne kapjanak huzatot.


Ami még fontos lenne, a megfelelő szűrés. A leírásod alapján hiányzik.

De a betegséget, rosszullétét nem hiszem, hogy a víz minősége okozta. A ferdén úszás egyértelműen a megfázásra utal.

Megfulladni nem tudnak, a természetben több méter mély vízben jól boldogulnak, de hogy nem tudott megszáradni a napozón, az baj.

Átmenetileg mindenképp csináld úgy a vízszintet, hogy ki tudjanak mászni szárazra.

De hosszútávon akvárium, napozó, szűrő csere mindenképp kell. Meg a lámpák és a fűtő.

2019. okt. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm ma levisszük a teknőst az orvoshoz és megvesszük azokat a dolgokat amiket megtudunk.
2019. okt. 4. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!