Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehet megkülönböztetni...

Hogyan lehet megkülönböztetni a neonból a fiút és lányt?

Figyelt kérdés
2008. nov. 16. 19:06
 1/3 kzs ***** válasza:
100%

Szia! Nem írod pontosan, hogy milyen neonról van szó...

Ezért mindegyiket leírom.

1. NEONHAL (Lamprocheriodon innesi): a zöld ragyogó csík - már ivadékkorban is - a fiúkon egyenes vonalban, a lányokon testközépen kicsit meghajolva látható (azonkívül a fiúknak egyenes a hastájéka, a lányoknak ezzel szemben gömbölyű).

2-3. FEKETE NEONHAL (Hyphessobrycon herbertaxelrodi) és VÖRÖS NEONHAL (Cheirodon axelrodi): A lányok nagyobbak mint a fiúk, és erősen beikrásodnak.

2008. nov. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kielégítő választ. Kezdő vagyok és nem tudtam,hogy a színük is számít.Köszi még egyszer.
2008. nov. 18. 15:33
 3/3 kzs ***** válasza:

Nagyon szívesen.

Örülök, hogy segíthettem.

Még valamit: ez a 3-féle neonhal 3 különböző faj. De egy valamiben közösek: szeretik egymás társaságát, és mindegyik faj egyben csapathal is(vagyis minél többet veszel belőlük (a saját fajukból), annál jobban érzik magukat). Azonban vigyázz, ne népesítsd túl az akváriumot !!!

2008. nov. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!