Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nano akvárium megfelelő...

Nano akvárium megfelelő berendezése, lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok, hozzáértők válaszait várom.


Ami adott: nano, 2l-es akvárium, további 4-5000 forint.

Elképzelés: 5-6 neonhal, meg mellé egy teknős. Csak viccelek!

Röviden: szeretnék a szobámba egy kis életet csempészni, ami egy nano akváriumban valósulna meg (másra nincs lehetőség). Rövid utánajárással kiderült, halat tartani állatkínzás lenne, legyen az Betta, vagy hasonló, ilyen kis térfogatigényűnek "hazudott" fajta. Amennyiben mód lenne, egy "igénytelenebb" életformának is örülnék, (1db vízicsiga?) + növény + aljzat, megvilágítás. A tanácsotokat kérem, mi az aminek kényelmesen, az életciklusának megfelelő otthont adhatna egy két literes aksi. Köszönöm, Mátyás.


#nanoakvarium #akvarium #akvarisztika



2019. okt. 7. 22:18
 1/7 Skid05 ***** válasza:

Lekvárnak nagy lesz az, de savanyúnak pont jó, zöld és ehető, életelixír…

Ha nem feltétel, hogy mozogjon benn vmi, akkor nagyon ajánlom figyelmedbe a floráriumokat. Itt a növények légköri szén-dioxidot nyernek, nincs algaháború, úgy öntözöd őket akár a szobanövényeket, külön fényerő sem feltétel (persze azért jobban mutat). Metszett növényt lehet szerezni, párára kell odafigyelni kezdetben, fokozatosan kell megvonni tőlük. Egy parányi természet.

Amúgy hólyagcsigák elkrasszálnak 2 literben páran, artémiát is lehet keltetni, csak a látvány… na az ég és föld.

[link]

2019. okt. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom amúgy miért árulnak ilyeneket akvárium címszó alatt.
2019. okt. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem a látványra törekednék hanem az érdekességre. Önfentartó ökoszisztáma megvalósítására,

pl. csiga-plankton-alga-fény-bomló szervesanyag stb. egymásra hatásával.

Hogyan tudod befolyásolni ki legyen a tápláléklánc csúcsán, mi történik ha új szereplő lép be vagy hal ki.

És nyugodtan nevezd el akváriumnak sehol nincs köbevésve hogy csak halas rendszer lehet az. A vendégek nem fognak tőle elájulni, de pl. én igen!

2019. okt. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azóta elolvastam egy akvarisztikáról szóló könyvet, meg egy képekkel ellátott útmutatót. Úgy döntöttem várok, spórolok, tanulok tovább. Amint helyhez leszek kötve és nem kell utaznom naponta, belevágok. A telepítést biztosan dokumentálom és beszúrom majd a képeket.


Utolsó HSZ: érdekes ötlet, de így kapásból elég szagosnak néz ki :D Utánanézek!

2019. okt. 10. 22:52
 5/7 anonim válasza:
28%
Egyébként ha szeretnél kettő guppit is teljesen nyugodtan tarthatsz benne (kettő himet) jol ellennének és ez nem lenne állat kínzás se ,simán ellennének (sok ember sima befőttes üvegbe tartja őket...)
2019. okt. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ja csak most latom hogy az 2 liter úgy olvastam 21 akkor csak azt tudom javasolni hogy hallgass az előttem írokra egy florárium is jó lenne de én a helyedben vízicsigákat és rákokat tartanék ,kerdezz az eladótól ő pontosabban meg tudja majd mondani
2019. okt. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne rontsd a helyzetedet, gerinces állat nem tartható 30l-alatt! 2 hím guppit 21-literben, Így akartad eredetileg írni?
2019. okt. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!