Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium LED-es háttér megépít...

Akvárium LED-es háttér megépítéséhez egy kis technikai segítség kellene (? )

Figyelt kérdés

Szóval barkácsolni készülök egy ilyet:

[link]


És a technikai részét úgy oldanám meg, hogy rendelek két távirányítós USB csatlakozós LED szalagot Aliexpressről, mellé két USB-s hosszabbítót, és egy 5V-os 2 slot-os adaptert.


Az akvárium hátuljára öntapadós opál fóliát veszek az OBI-ban, majd az akvárium hátuljával megegyező méretú habkarton laból illetve habkarton "csíkokból" egy dobozt ragasztok össze ami 2-3 cm-re az hátsó üveg mögött van, és reflektálja a fényt. A LED csíikok felül illetve alul lesznek elhelyezve.


Azért van két csík, alul és felül, mert szeretném ha két különböző szín lenne egyszerre: pl. mint a naplemente alul sárga, felül piros, vagy kék és cián...stb


És itt kellene segítség: ugye ezek a LED csíkok ilyen kis távirányítóval vezérelhetők általában. Az a baj, hogy ugye én kettőt szeretnék, viszont ezek valószínűleg ugyan azon a frekvencián (nagyon nem értek hozzá nem tudom ez a jó szó e) adják illetve fogadják a jelet, ami azért rossz mert így mind a kettő azonos szívű lesz. Én ennek pont az ellenkezősjét szeretném, hogy legyen két külön kontrollálható színem.


Nem tudom mennyire érthető ez így, majd kommentben próbálok hasonló megoldásokat linkeni...


Ezt a LED szalagot rendeltem már meg:

[link]



2019. okt. 10. 08:53
 1/7 A kérdező kommentje:
2019. okt. 10. 08:55
 2/7 A kérdező kommentje:
Innen jött a fő inspiráció de én ennél valamivel igényesebb lennék (nem hungarocell + papír)
2019. okt. 10. 08:56
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja igen annyit elfelejtettem hogy a másik led szalagot ugye még nem rendeltem meg pont azért mert nem tudom milyet rendeljek hogy ne legyen összeférhetetlenség.
2019. okt. 10. 09:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyszerű. Amíg a színt állítod, kihúzod a másikat.
2019. okt. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

shit ez eszembe se jutott volna :O Köszi!


De amúgy nem fog vissza állni amit kihúztam alaphelyzetbe?

2019. okt. 10. 09:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Esetleg fénycsővel is kombinálhatod: https://www.youtube.com/watch?v=CsbB7FWJEoE
2019. okt. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A leddel kapcsolatban azt tudom mondani, hogy szerintem pont erre valók a csoportvezérlők. (legalábbis úgy tudom, viszont árban jócskán megdobja a költségvetést.)


Az akváriummal kapcsolatban meg azt tudom mondani, hogy mind a növényeknek, mind a halaknak, a fény felé van a fent, úgyhogy ez így nem akvarisztika, hanem egy öncélú barbárkodás.

2019. okt. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!