Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy betta válhat válogatóssa?

Egy betta válhat válogatóssa?

Figyelt kérdés

Fél éve van bettám. Àltalában 4 féle tápot kapott keverve vagy bizonyos idöközönként váltogatva (flakes, két fajta pellet, szárított vérkukac).

Vettem neki két hete igazi, fagyasztott vérkukacot. Kezdetben bizalmatlankodott de aztán bevált nála. Ha ezt kapja, akkor azonnal rácuppan.

Feltünt, hogy egy ideje nem eszi a száraztápot. Nem érdekli már amikor beszórom neki és ott marad az akvárium alján pedig nagyon figyelek rá, hogy naponta kétszer csak nagyon keveset adjak neki enni. Biztos nem etetem túl. Bezzeg ha kapja a fagyasztott vérkukacot, azonnal odaviharzik. Most válogatós lett vagy ez utal valamire? Elöre is köszönöm, ha válaszol valaki!



#táp #betta #vérkukac
2019. okt. 23. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem válogatós az, csak nem hülye.

Gondold már el, téged egész életedben valami szir szar ótvar tápértékben nulla tápszarokon tartottak volna, utána meg elédraknák a rántotthúst krumplipürével meg koviubival.

Amíg nem ismertél mást, csak tápszarból állat a világ, azt is megetted, mert nem volt összehasonlítási alapod.

De onnantól, hogy megmutatták, hogy egyébként mit szoktak enni az emberek, nyilván a hátad közepére se kívánnád a tápot.

Egyébként az a vérfarkas vagy mi, az szerintem vörös szúnyog lárva, jó, jó, de módjával azzal is!

Inkább mindenféle mixet adjál neki fagyasztott planktonikusokból, artemia, daphnia bosmina, fekete szúnyog lárva...

2019. okt. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jah, a vérkukac az a bloodworm tükörfordításának tűnik. Ami pedig vörös szúnyoglárva.


Kérdező! Zárjuk már ki a tartási körülményekből adódó problémákat, mesélj egy kicsit arról, hogy miben, hogyan, mivel stb. tartod a haladat! (Mirelit kajával szokták tömni a gyengélkedőket is, pont azért, mert kívánatosabb és egészségesebb, mint a legtöbb bolti kaja)


Arról is regélhetnél, hogy mivel eteted. Sajnos hatalmas a szórás a halkaják minőségében, vannak kiválóak is, de sokkal sajnos csak a kukát érdemes etetni.


Végezetül: ha hozzájutsz mirelit izébigyókhoz (artemia, daphnia, fehér szúnyog lárva (glassworm) stb.), kifejezetten egészséges beépíteni az étrendjébe.

2019. okt. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Rég röhögtem ekkorát "vérfarkas".Köszi.:D Mindent leírtak a kollégák ami fontos én csak annyit tennék hozzá, hogy a " vérfarkast" érdemes kiolvasztani és alaposan átmosni etetés előtt, a többi fagyasztott kaját nem szükséges. A fő tápláléka változatos fagyasztott kaja legyen ha megeszi még akkor a tápból max 1-2 alkalommal kapjon hetente. Érdemes beiktatni hetente egy-egy koplalónapot is pláne, hogy most tápdúsabb kaját kap.
2019. okt. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadók!

Nagyon köszönöm a fejtágítást. Ezek tényleg jól jönnek.

Fél éve költöztem külföldre és csak hasraütésböl fordítottam vérkukacnak a "bloodworms"-ot.

Ebböl van neki szárított, illetve "szaftos" verzió, amit a mélyhütöben tartok. Utóbbit mindig hagytam kiengedni etetés elött, féltettem, hogy megfázik töle ha csak úgy bedobom neki de mostantól át is mosom.

A szárazok közt van: két féle small pellet bettáknak (new life spectrum),

Bettamin (ez olyan mint egy vörös zabpehely), szárított bloodworms és kapott egy ideig egy olyan tápot is, ami a kék színét intenzívebbé teszi (wardley, optimal health&vinbrancy).

Ezt a szinezö nyavalyát hamar abbahagytam mert féltem, hogy csak terhelem vele.

A halam nevében is köszönöm a tanácsokat! Utánajárok az egészségesebb tápoknak és jobban oda fogok figyelni az etetésére.

2019. okt. 25. 16:11
 5/7 A kérdező kommentje:
Másodiknak: 40 literes, fedett akváriumban úszkál. El van látva szürövel, melegitövel. Szinte már belepte az élö növény, nagyon szeret köztük szalonozni.
2019. okt. 25. 16:15
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Ha nincs akkor a szűrőre tegyél esőztetőt, a betta nem nagyon kedveli az erős áramlást, esetleg a szűrő kitisztítása után szabályozd le az áramlást, ha lehet. A száraz kaját érdemes kicsit beáztatni etetés előtt, hogy ne a hal testében dagadjon fel, sokszor előforduló probléma, hogy bezabálnak a száraz kajából és amikor felduzzad bennük emésztési problémákat v bélgyulladást okoz a pangó táplálék.
2019. okt. 26. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A stresszmentes környezet, és a minőségi étrend (ez ritkán jelent tápszert) az amitől szép színük lesz a díszhalaknak.

Betta esetében a stresszmentességet kiegészíteném azzal, hogy néha, heti 1 alkalommat tükrözhetsz neki egy keveset, , tehát egy tükröt tartasz elé, hogy pózoljon egy kicsit.

Folyamatosan tilos mindenféle tükröződő felületet a közelébe tenni, ez túl nagy stressz forrás, ennyi viszont kicsit kizökkenti a komfortzónájából, és olyan hormonokat aktivál, amit egyébként semmi. Ennyi jót tesz neki, méretére, színeire is van némi befolyása.

2019. okt. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!