Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik díszhal szeret magányos...

Melyik díszhal szeret magányosan úszkálni?

Figyelt kérdés

Egy gömb akváriumom van... tipikus filmbeli aranyhal akvarium...

Szeretnék egy darab halacskát bele... maxiumum ketőt.

Milyent válaszak ?


2019. okt. 24. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Úgy tudom,hogy már nem lehet gömb akváriumba halat tenni,mert állatkínzásnak minősül...

Vagy nem igaz?

2019. okt. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
[link] Jól tudja az első! Kérdező, vagy vegyél egy normális akváriumot, ha halat szeretnél, vagy használd dekorációnak a gömbakváriumot, de a kettő együtt nem megy, állatkínzás lenne!
2019. okt. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nem tudtam ezt!

Így nyilván nem veszek.

Akkor ajánljatok szép vizi növényeket :D

2019. okt. 24. 17:58
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy gömbakváriumban még a vízinövényekkel is vért fogsz izzadni, mielőtt feladod az egészet...

Mert nem lehet normálisan beletenni a szűrőt sehogy se, szűrő nélkül meg nem fog a dolog működni, berohad a víz+növények...

Szerintem töltsd fel egyharmadig kaktuszfölddel, ültess bele kis pozsgás növényeket, és pár szép kővel dekoráld.

Én ezt csináltam a gömbakváriumommal, és nagyon jól néz ki.

2019. okt. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én sórákot keltetek benne. Másra nem nagyon jó
2019. okt. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
60%

Ha esetleg mégis szeretnél halat akkor egy hím sziámi harcoshal (betta) jól el van egyedül egy 30-40 literes akváriumban (természetesen nem gömb :) ). Sőt, neki az a legjobb ha egyedül van.

Ezek még jól jöhetnek: [link] ; [link] ; [link] ; [link]

2019. okt. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ennél jobb nem történhet az üvegeddel: [link]
2019. okt. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja floráriumnak, esetleg wabi kusának hívják.
2019. okt. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
38%

"nem lehet normálisan beletenni a szűrőt sehogy se, szűrő nélkül meg nem fog a dolog működni"

Hát, ez azért nem teljesen így van. Bár úgy látom sokaknak tetszik a véleményed, de ez az állítás túl sarkos. Ezeknek a vízi életközösségeknek is kialakul a maga jellegzetes biotópja. Ez nem olyan mint a felmosóvíz amit elfelejtesz kiönteni, és amikor a klór kiszellőzik belőle, akkor egy-két nap alatt megposhad és megbüdösödik. Különösen nem abban az esetben, ha vízi életközösségből viszed bele a növényeket, amik viszik magukon azt a baktérium flórát, ami ezeknek a biotópoknak a sajátja. Egy ilyen növényes akváriumot nem kell szűrni. Nyilván érteni kell ehhez is, de itt nincsenek a halaknak bomlástermékei, amik felszaporodnának...

[link]

Egy kísérletet mindenképpen megér. Elég jó irodalom van az interneten az akvakertészetről is és a növényes akváriumokról is. Ha ezeket a kereső szavakat írod be a google-be kedves kérdező, biztosan találsz ötleteket a kivitelezésre, és tanácsokat a gondozására. Sok sikert kívánok hozzá!

2019. okt. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!