Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most terveztem egy 275 l...

Most terveztem egy 275 l akváriumot egy aqaell turbofilter 2000 lenne benne és mekkora térfogatú szűrő akváriumot tennétek alá?

Figyelt kérdés

2019. okt. 25. 06:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy 275 literes akváriumhoz, abszolút fölösleges szűrőakvárium. 500 literig, simán lehet külső szűrővel szűrni. Felesleges egy ilyen pici akváriumot megfúrni (hacsak nem tengeri). A szűrőakvárium üvegének az ára + a JÓ szűrőanyagok bele + a JÓ felnyomópumpa, együtt, nem biztos, hogy sokkal olcsóbb lenne mint egy külső szűrő. Egy Tetra EX 1200 Plus, vagy egy Hydor Professional 600 simán elég lenne ehhez az akváriumhoz.

Mondjuk én az Aquael belső szűrőt, lecserélném egy Eheim Biopoer 240-re, vagy (Eheim) Aquaball 180-ra.

2019. okt. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Milyen halakat szeretnél benne tartani? De szerintem is felesleges ehhez, technikai tartály. A fentebb felsorolt külső szűrők, bőven jók hozzá. Technikai tartály ilyen 700 liter feletti akviknál szükséges. Vagy igen tengerinél.

Bár ha tengeriben igénytelenebb lágykorallokat, és kisebb halakat (pl: bohóchal, kék ördög...egyéb kisebb korallsügérek) tart az ember, akkor egy sós vízi használatra is alkalmas erős külső szűrővel és egy jófajta belső fehérjelehabzóval is simán mehet a dolog 200-250 literes akváriumig. Még ott sem kell feltétlenül szűrőakvárium.


De lemerem fogadni, hogy a Kérdező édesvízi halat fog tartani.

2019. okt. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van egy elég vicces sztorim a szűrőakvival kapcsolatban. Unokatesómtól az ismerőse, megvásárolt egy 450 literes akváriumot. Segítettem én is felcipelni. 2-3 hét múlva unokatesómmal megyünk a csávóhoz, beugrottunk hozzá kicsit dumálni. Látunk a nappaliban egy akváriumot, de az jócskán kisebb, viszont elég nagy szekrényen van. Kérdezzük tőle, hogy hol van a 450 literes. Csávókám kinyitja az akvárium alatti szekrény ajtajait. Hát ott volt, mint szűrőakvárium! Rendesen üveglapok elválasztóknak, rekeszekre bontva, ahogyan egy szűrőakváriumnak lennie kell. A 240 literes aksi volt a főakvárium! :D Még meg is fúratta a gyerek. :)

Kérdeztük tőle, hogy miért nem fordítva van ez? Jött a válasz: Inkább úgy döntött, hogy nem fog takarítani egy olyan nagy 450 literes akvit, viszont nem volt szíve eladni sem. Volt neki ez a 240 literese, ahhoz ahúgy sem volt külső szűrő, csak belső. Majd a nagy akvárium "takarítsa" a kisebb akváriumot.


Ezért megcsinálta a nagyot technikainak. Ó édes istenem. Azt látni kellett volna, egy valagnyi perlonvatta, zsákban egy talicskányi biolabda, és lávakő.

A főakvárium hátlapja két helyen megfúrva, mivel nem volt háttere az akváriumnak, se 3d-s, se ilyen egyszínű öntapadós valami, ezért az üvegen keresztül láttuk a két szürke pvc csövet, és a tapétás falat. :D

Mivel biztosra ment a csóka, ezért egy méretes tömör zöld csodát, ezt a belső szűrőt is betette:

[link]


Ebből a legnagyobbat. De nem is ezek voltak a legkiakasztóbb dolgok, hanem az akvárium élővilága.

Egy valiznéria, 4-5 gömbmoha (mert az neki cuki :D), 2 xifó, egy böszme méretű almacsiga, 4 serpalazac és egy törpegurámi. (legalább nem telepítette túl)Valamint dekorációnak kis pici várkastély. Se szikla, se kövek, se ágak, se búvóhely. Ja és a sera légpumpa,úgy ment ezerrel, mintha pezsgőfürdő lett volna az akvárium. Nagyon groteszk látvány volt. xD

2019. okt. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2019. okt. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az emberi hülyeség határtalan.
2019. okt. 31. 09:28
 6/6 A kérdező kommentje:
Valószínű h a tetra lesz
2019. okt. 31. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!