Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növendék (értsd: fele akkora...

Növendék (értsd: fele akkora mint lesz) vitorlások mellé lehet tenni egészen pici vitorlásokat balhé nélkül?

Figyelt kérdés
A “nagyok” négyen vannak, a kicsik ketten lennének. Még nem ivarérettek szerintem. Egymást sem baszogatják túlzottan néha egy egészséges kergetőzésen kívül.
2019. okt. 26. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Én eskü nem értem a kérdést
2019. okt. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Hát ha nem bírja bekapni akkor szerintem le se szrják egymást nálam amikor voltak halaim akkor a kisseb fajta halakatsem bántották csak ha nagyon aprók voltak pl növendék guppit azt megették de a felnöttet azt nem mert nem volt akkora szája hogy beleférjen
2019. okt. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Nálam nem szokott problémát okozni, felnőttek mellett is elvoltak. A probléma akkor kezdődik vitiknél amikor elérik a hímek az ivari érettséget és több rivális hím is van, a kicsik nem jelentenek potenciális ellenfelet. Még kellően nagy akváriumban sem biztos, hogy két felnőtt hím megtűri egymást, többnyire megosztoznak a területen és kiválasztják a párjukat de nálam már előfordult, hogy a 300-literes akváriumból ki kellett vennem a gyengébbnek bizonyuló hímet mert megölte volna a stressz a folytonos üldöztetéstől. A dús növényzet sem jelentett védelmet mindenhol megtalálta és napestig zaklatta, először beérte elkergetéssel, később már kereste. Hasonló méretű akváriumban azonos körülmények között, más alkalommal szinte probléma mentesen tartottam 2 hímet nőstényekkel. A vitorlás hímeknél sajna nem lehet tudni mit hoz a felnőtté válás.
2019. okt. 27. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy pl 3-4 felnőtt hím és a nőstények, miképp reagálnának, megoszlana e köztük a feszültség vagy így is előfordulna valamelyik részéről a totális elnyomás. Így még nem tartottam őket. Én általában 1 v 2 párt tartottam, néha több nősténnyel is.
2019. okt. 27. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!