Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meddig marad ijedt az aranyhal?

Meddig marad ijedt az aranyhal?

Figyelt kérdés
Reggel mikor odaültem a halakhoz, hogy adjak nekik enni letérdeltem a szekrényt amin az akárium van. Mielőtt leültem a halak szokásosan viselkedtek a víz tetején tátogtak várták hogy egyenek. A "földrengés" után pedig bebújtak a szűrő alá. Csak azt ették meg amit közvetlen eléjük dobtam. Meddig marad fenn ez az állapot? Lehet ezen javítani?
2019. okt. 28. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Természetesen majd minden redben jön.lehte hogy kicsit több idő kell hozzá, lehetőleg ne csináld ezeket:

-ne nyúlj az akváriumba

-ne legyél sokat az akvárium közelében

-ha mégis ott vagy nagyon vigyázz nehogy bekövetkezzen újra a "földrengés"

Amit tegyél:

Naponta töbször nézd meg az állapotukat,hogy még mindig ilyedt-e

-nézz utána hogy ez a fajta mennyire ilyedős (mert ha ilyedős nyilván tovább fog tartani mire minden a régi kerékvágásba jön)

+

ha már nem fél próbáld meg az akváriumot áthelyezni egy olyan helyre ahol lehetelőleg kevesebb az esélye hogy megilyednek.

2019. okt. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
A kérdésből kiindulva nem lesz hosszú életű szerencsétlen hal .
2019. okt. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Ha a tartási körülményekkel nincs baj akkor egy ilyen incidensnek legfeljebb pár percig van érezhető hatása. Ha nincsenek rendben a körülmények akkor az alapból stresszes hal nem tud könnyen lenyugodni.

Az optimális körülmények aranyhalak esetében:

-minimum 150-200 literes akvárium (a hagyományos formájúaknak kerti tó), ebben max 4 hal

-bivalyerős külső szőrő


Ez így az alap aranyhalaknál. Na most a leírtak alapján aligha van ez így. Egy hagyományos szekrény aligha bír el egy 200 literest arról nem is beszélve ,hogy egy ekkora akváriumot nekifutásból kellene megtérdelj ahoz ,hogy a halak sokkot kapjanak. A külső szűrő alá pedig nyilván nem tudnak bebújni. Illetve de, de akkor már mindegy.

2019. okt. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Agonoize ***** válasza:
valszeg trópusi halakat tartasz aranyhallal ami hidegvízi szal már itt bukta a dolog és valószínű kicsi is az akváriumod gyenge szűréssel próbáld újragondolni ezt a halazás témát.
2019. okt. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ennyi látnokkal még életemben nem találkoztam. Azt is megtudtam, hogy ha valakinek van belső szerzője akkor már biztos nincs külső szerzője is.
2019. okt. 28. 21:00
 6/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Jóformán semmit nem írtál a körülményekről, márpedig infó nélkül marad a találgatás. Ezen a fórumon eddig alig találkoztam normálisan tartott aranyhallal. A te kérdésedből sem épp optimális tartás jut az ember eszébe, főleg a “tátognak a víz tetején mert éhesek” rész után.

De ha tévedtünk akkor írd le ,hogy hogy tartod őket. Ha a halak egy ennyi miatt huzamosabb ideig sokkot kaptak akkor ott nincs minden rendben (magyarán eleve stresszelnek).

2019. okt. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Ameddig stresszeled. Jelentsen ez bármit.
2019. okt. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!