Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezt a lámpát lehet akváriumokh...

Toma781 kérdése:

Ezt a lámpát lehet akváriumokhoz használni?

Figyelt kérdés
[link]
2019. okt. 31. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:

kérdés mekkora az akvárium es milyen növények vannak benne ha vannak.

A hideg fehér jó is lehetne de kell melle valamilyen kiegészítő világítás is a növényeknek

2019. okt. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát úgy terveztem hogy kettő ilyet rakok egy 72 literes akvárium főlé és közepes fényigényű növények lennének benne.
2019. okt. 31. 21:19
 3/6 A kérdező kommentje:

Vagy még erre gondoltam: [link]

Melyik lenne a job?

2019. okt. 31. 21:21
 4/6 Skid05 ***** válasza:

Az elsőnél alacsony a CRI érték, a fényhasznosítás, vmennyit még a páravédő plexi is elvesz, ráadásul nem is dimmelhető, ezért sem lesz sokkal hosszabb hasznos élettartamú, mint egy fénycső, szóval semmivel nem jobb egy T5-nél pl. No meg az akva lámpáknál azért (is) használnak előtétet/tápegységet, hogy a 220-at távol tartsák a víztől. Ha ezt a néhány „apróságot” még figyelmen kívül is hagyod akkor azt mindenképp érdemes megtudni, hogy a ledeket ki tudnád-e operálni a házból 1-1.5 év múlva egy cseréhez.

A második már vmivel jobb, csak annak meg ház és burok kell, mert IP20as. Na meg nem sikerült eldönteni, hogy melyik SMD (2835 vs 3528) chip van végülis a szalagra operálva, ami érdekes. A CRI és a hatásfok itt jobb, de a kelvinnek 6000-6500 körül kéne lennie, hogy optimális legyen, ledeknél ezt (hideg fehér) használják növényezéshez.

De ha pusztán a spórolás miatt döntenél a led mellett a fénycső kárára, akkor jelezném, hogy cca 160 jmf-t spórolnál havonta vs T5. Egy szalag cseréje meg húzósabb lesz, mint egy csőé, merthogy a 72-es klasszikus szabványméret.

2019. okt. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nézegettem a ledeget és ezt találtam: [link]

Ez 6000 kelvines és vizálló is. Ez nekem jónak tűnik, de azért irjatok véleményt, hogy szerintetek jó-e

2019. okt. 31. 22:12
 6/6 Skid05 ***** válasza:
A kültéri szalagoknál az szokott lenni a probléma, hogy az áttetsző epoxy/újabban szilikon burok ami védi a ledeket a cseppektől, egy idő után egyre kevésbé lesz áttetsző, mattul, adott spektrumokból kevesebb jut át a burkolaton. Plusz mivel masszívan termeli a hőt így a passzív hővezetést szem előtt kell tartani, alusínre felfogatni. Ha emellett döntesz akkor 2 csíkkal és 2 sínnel számolj, egyrészt jobban eloszlanak a pontszerű fényforrások, másrészt dimmelhető lesz, növelve az élettartamot.
2019. nov. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!